Bu hafta vizyona giren filmler 08.04.2016

`91.1` Mustafa Haktanır`ın yönettiği filmde Hakan Kurtaş, Güneş Sayın, Ali Barkın ile Mustafa Uzunyılmaz gibi isimler rol aldı. Dram ve komedi karışımı filmin konusu şöyle: "Kendi dünyalarında ve kendi hayalleriyle yaşayan üç farklı kuşaktan üç arkadaş grubunun yolları, hayatları yeni bir aşamaya geçmek üzereyken sürpriz bir şekilde kesişir. Aynı kentin farklı semtlerinde süren hayatlar ve kuşaklar kendilerini birdenbire aynı dünyanın içerisinde bulurlar."

`Azem 3: Cin Tohumu` Hürcan Emre Yılmazer`in yönettiği ve Veysi Alışkan, Tahir Ulubayrak, Muhammet Kulu, Nurdan Taş ile Yeşim Egemen Özcaydın`ın oynadığı "Azem 3: Cin Tohumu" izleyici ile buluşacak. "Azem 1: Cin Karası" ve "Azem 2: Cin Garezi" ile yerli korku sinemasında adını duyuran serinin üçüncü filmi "Azem 3: Cin Tohumu"nun senaryosu, 5 bin izleyiciden gelen hikayelerin değerlendirilmesinden oluşturuldu. "Gerçek cin hikayeleri arıyoruz" başlığı altında yapılan çağrıyla gizemli olaylarla alakalı bilgi ve kayıt toplayan film ekibi, 5 bine yakın başvuru arasından Orta Anadolu`da Kızılırmak kenarında bir köyde yaşayan vatandaşın gönderdiği fotoğraf ve video kayıtları üzerinden filmin 3. serisinin hikayesini belirledi.

`Baba Mirası` Sefa Özçelik`in yönettiği, Senaryo Furat Emir`e ait olan filmin başrollerinde Yakup Yavru, Mehmet Emin Eren, Mansur Ark gibi oyuncular yer alıyor. Babalarının vasiyeti üzerine köyde kalıp mirası hak etmek isteyen üç kardeşin, alışık olmadıkları köy hayatında çeşitli sürprizlerle karşılaşmasını konu alan film; farklı mesleklere ve karakterlere sahip bu kardeşlerin başından geçen komik olayların yanı sıra köy halkının yaşantısındaki ilginçlikleri beyazperdeye taşıyor.