Girişimci ruhunu kötüye kullananlar

Girişimci ruhlar öyle yollarla para kazanıyorlar ki gerçekten inanılır gibi değil. Ancak birazdan görecekleriniz gerçekten insanları aptal yerine koyarak para kazanma. Peki nasıl? İşte o yöntemler.. 1. Güneş enerjisiyle çalışan çamaşır ipi / California'da gerçekleşen bu acayip dümenin arkasındaki kişi şu an parmaklıklar ardında ve davası sürüyor. Olayı kısaca özetlemek gerekirse, adam birkaç yıl önce 49.90 dolar karşılığında satışa çıkardığı güneş enerjisiyle çalışan çamaşır ipinden epey bir para kaldırıyor. Evet, güneş enerjisiyle çamaşırlarınızı kurutan bir çamaşır ipi. Yalnızca 49.90 dolara.

2. Oturduğunuz yerden six-pack yaptıran sauna kemeri Türkiye'de de epey yaygınlaşmış bir ürün olan sauna kemerleri, hiçbir işe yaramadığı gibi, sağlığı da olumsuz etkiliyordu. Spor yaparken orayı fazladan terletmenin size jilet gibi bir karın bölgesi bahşetmesi fikri ilgi çekiciydi elbette.

3. Bir yıl boyunca bedavadan birinci sınıf yemek yiyen adam Çinli bir vatandaş, birinci sınıf bir bilet alıyor ve bu biletle bir yıl boyunca bedavadan lounge yemeği yiyor. Şöyle: Her gün biletiyle lounge'a giriş yapıyor, yemeğinin ardından bileti bir sonraki güne erteliyor ve bunu bir yıl kadar devam ettiriyor.