Gelecekteki teknolojiler

Vücudumuzda yeni organlar geliştirebileceğiz Önümüzdeki 50 yıl içinde insanlar kaybettiği bir organı yeniden kazanabilecek. Şu anda bazı hayvanlar da vücutlarında kaybettikleri parçaları yeniden geliştirebiliyorlar. Bilimadamları organların, kol ve bacakların gelişmesini sağlayan genetik kodların hücrelerin içinde bulunduğunu söylüyor. Bazı bilimadamları ise bu temel büyüme kodunun insanların anne karnındaki gelişmesinden sonra hiç kaybolmadığını savunuyorlar.

Konuşan arama motoru Bu arama motoru sayesinde internetten aratmak istediğiniz şeyi söylüyorsunuz ve o sizin için aramayı yapıyor. Normal aramalardan tek farkı arama motoruyla arama yapmak istediğiniz şeyi tartışabilmeniz. Petrol fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, bilgisayar size güncel fiyatları mı yoksa petrol fiyatlarındaki değişiklikleri mi aramak istediğinizi soracak.

Hidrojen yakıtlarla çalışan araçlar çoğalacak Son birkaç yılda “fuel cell” (yakıt pili) teknolojisi ile çalışan modeller çıkarılmış olsa da hidrojen hibrid araçlar pazara hakim olacak.