Öyle filmler var ki yaşamış bile olabilirsiniz

Korku filmleri adrenalinimizi yükseltmek bazen bizi heyecanlandırmak bazense karakterlerin yerine kendimizi koyarak hayatta kalma isteği yaşamamıza sebep olur. Ben çok severim. Ama gerçek hayatta yaşamak istemem... Kimse istemez. Fakat öyle filmler var ki yaşamış bile olabilirsiniz. Ölümcül Oyunlar (2007): Bu gelmiş geçmiş en rahatsız edici ev istilası filmlerinden biri çünkü gerçekten olma ihtimali var. Dünyada psikopat katiller hiç de az değil ve iyi niyetli insanlar arabası bozulan birinin telefonu kullanabilmesi için yabancıları eve alırken bu ihtimali pek de göz önünde bulundurmuyorlar.

Salgın (2011): Çoğu salgın hastalık filminde virüsten etkilenen kişilerin canavara ya da zombiye dönüştüğünü görürüz. En olmadı doğaüstü güçler edinirler. Ancak bu filmi gerçekçi kılan şey salgından etkilenen kişinin direkt ölüyor olması.

Gizli Dünya (2015): Belki de listenin en olası ihtimallerinden biri bu filmin temelini oluşturuyor. Yabancılar tarafından kaçırılıp hapis tutulan kurbanların sayısı hiç de az değil. Bu filmi bu kadar gerçekçi kılan da bu. Bir çok hasta ruhlu kişi tanımadıkları insanları kaçırıp onlara zarar veriyor.