PC sürümleri, konsol sürümlerine fark atan 10 oyun!

Piyasaya yeni sürülen oyun konsolları bir süre için PC ya da Mac'ten daha güçlü bir oyun deneyimi vaat etse de bu durum çok da uzun sürmez. Zira yeni bir PC'nin artık eskimeye başlayan bu konsollardan daha etkili bir oyun deneyimi sunması kaçınılmazdır. Örneğin bir zamanlar en iyi deneyimi sunan oyun konsolları halihazırda bırakın 4K'yı 2K'yı bile destekleyemiyor. Bununla birlikte bazı oyunlar var ki, onlar her halükarda PC ortamında çok daha iyi sonuçlar veriyor. Daha fazla içeriğe, daha iyi kontrollere, kullanıcılar tarafından üretilen içeriklere sahip olan bu oyunlar; adeta oyun için tasarlanan konsollarda değil PC'lerde oynanmak için yaratılmışlar. İşte PC sürümleri tartışmasız daha iyi olan oyunlar için hazırladığımız liste:

1. The Witcher 3: Wild Hunt PC dışında: Xbox One, PS4 Büyük övgülerle karşılanan The Witcher 3'ü bir Xbox One konsolunda oynadığınızda bunun şimdiye kadar yapılan grafik açıdan en etkileyici oyunlardan biri olarak kabul edilmesini şaşkınlıkla karşılayabilirsiniz. Fakat oyunu Steam kütüphanenizden açtığınızda onun potansiyelini tam olarak açığa çıkartacak ve övgülerin ne kadar yerinde olduğunu göreceksiniz. İlk iki The Witcher oyunun aksine üçüncü oyun; yani 'Wild Hunt' hem Xbox One ve PS4'te hem de PC'de aynı anda piyasaya sürüldü. Oyunun geliştiricileri yaptıkları açıklamada The Witcher 3'ün konsol versiyonlarının görsel açıdan aslında PC'ye göre daha az etkileyici olduğunu kabul etmiş durumdalar. Konsol versiyonlarının yaratılmasının temel nedeninin ise yeterli bir bütçe sağlamak olduğu belirtiliyor.

2. Skyrim PC dışında: Xbox 360, PS3 Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında Skyrim'in HD versiyonu için beklediğimiz şu günlerde oyunun PC versiyonun en iyi deneyimi sunduğunu kabul etmek gerekiyor. Xbox 360'ın RAM ve video kartı arasında 512 MB'lık bir hafıza paylaştığını düşünürsek bu sonucun da kaçınılmaz olduğunu anlayabiliriz. Zira bu değer bırakın mevcut PC'leri, piyasadaki akıllı telefonlarda bile çok daha yüksek. Oyunun Steam versiyonu ayrıca Valve ve diğer geliştiriciler tarafından yaratılmış geniş bir veritabanı seçeneği sunan entegre bir mod desteğine sahip.