Spotify'ı daha verimli kullanmak için ipuçları!

Dijital ortamda müzik dinlemenin en çok tercih edilen yolu olan Spotify, kolay kullanımı ve bağımsız sanatçılardan büyük gruplara kadar devasa müzik kataloğuyla birçok kullanıcının vazgeçilmezi haline geldi. Platform premium üyelik seçeneğiyle de kullanıcıların diledikleri her yerde mobil cihazlarından da bu hizmetten yararlanmasına olanak tanıyor. Peki Spotify deneyiminden yeterince yararlanıyor ve onun potansiyelini sonuna kadar kullanabiliyor muyuz? Spotify deneyiminizi en iyi hale getirmeniz için derlediğimiz bu çok kullanışlı 21 ipucuna göz attıktan sonra platforma artık yeni bir gözle bakacağınızı iddia ediyoruz!

1. Haftaya Haftalık Keşif çalma listesiyle başlayın Özellikle çalışanların ve öğrencilerin muzdarip olduğu Pazartesi sendromunu kısa sürede atlatmanın en iyi yolu hiç kuşkusuz müzik. Bununla birlikte artık defalarca dinlediğiniz şarkılar yerine yepyeni sanatçı ve şarkılardan oluşan bir listenin sizi haftaya çok daha iyi başlatacağını söyleyebiliriz. Bunun farkında olan Spotify, her Pazartesi hazırladığı yeni bir çalma listesiyle müzik zevkinize uygun iki saatlik bir yeni müzik deneyimi sunuyor.

2. Kendi müziğinizi aktarın Spotify'ın sunduğu katalog son derece geniş olsa da bazen yeterli olmayabiliyor. Diğer yandan Prince ve Taylor Swift gibi sanatçılar da henüz platforma dahil olmuş değil. Bu gibi durumların üstesinden gelmek için cihazınızdaki MP3 dosyalarını platforma ve hatta Spotify'daki çalma listelerine aktarabilirsiniz. 3. Arkadaşlarınızı takip edin Müzik zevkine güvendiğiniz ve her daim sizden önce en iyi müziği bulan bazı arkadaşlarınız elbette vardır. Onların bu özelliğinden en iyi yararlanabileceğiniz ortamlardan birisi de Spotify. Platformun sağ taraftaki panelinde onları izlemek için "Arkadaşları Bul"u seçin. İşinizi daha da kolaylaştırmak için Spotify'a Facebook üzerinden de paylaşabilirsiniz. Onları takip etmeye başladıktan sonra yine sağ taraftaki aktivite akışından neler dinlediklerini görebilirsiniz.