2017 LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?

ÖSYM, 2017 LYS tercih sonuçlarını bugün açıklıyor. LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? LYS tercih sonuçlarına nasıl bakılır? İşte ÖSYM tercih...

2017 LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?

2017 LYS sınavlarından sonra binlerce öğrenci, tercihlerini yaptı ve merakla tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 4 Ağustos 2017 tarihinde ÖSYM; LYS tercih sonuçları konusunda açıklama yaptı. ÖSYM'nin LYS tercih sonuçlarına dair açıklaması, sonuçların 8 Ağustos 2017 tarihinde sonuç sayfasında yayınlanacağı üzerine oldu.

26 Temmuz'dan bu yanan tercihlerin açıklanmasını bekleyenler sınav merkezini sosyal medyada eleştirdi. Öte yandan Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) üniversite kayıtları ne zaman başlıyor sorusuna cevap verdi. YGS ile başlayan süreç 26 Temmuz'da sona erdi.

Başvuruların bitimi ardından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 9 gün sonra, 4 Ağustos 2017, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. 26 Temmuz'da biten tercih başvurularının ardından gözler sınav merkezine çevrildi, bir hafta içerisinde sonuçların açıklanmasını bekleyenler, sonuçların açıklanmadığını görünce sosyal medya hesaplarından sınav merkezini eleştirdi. 9 gün sonra sınav merkezi sessizliğini bozarak sonuçların 8 Ağustos'ta açıklanacağını duyurdu.

Twitter hesabında yapılan açıklamada sonuçların saat kaçta açıklanacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Sonuçların saat 17:00 ila 23:59 arası açıklanması bekleniliyor. Sınav merkezi en son KPSS ÖABT sonuçlarını açıklamıştı. Açıkladığı saat: 21:15 olarak belirtildi.

ÖSYM saat 17:00'da sonuçları açıklayacağını söylemişti ancak halen tercih sonuçları açıklanmadı.

1502168540_osym-lys-2017.jpg

ÖSYM sonuç sayfasını görmek için tıklayınız

Yorumlar