Almanya dizel araçları yasakladı!

Almanya, 2018 yılından itibaren dizel araçları yasaklayacağını açıkladı. Peki, ilk etapta bu yasaktan hangi şehir etkilenecek?

Elektrikli otomobillerin, benzinli ve dizel otomobillere göre çevreyi kirletmemesi tüm dev otomobil üreticilerini bu alana yönlendirmeye başlamıştı. Ancak elektrikli otomobillere geçiş süreci tahmin edebileceğiniz gibi biraz sancılı olacak. Bu yüzden firmaların tek başlarına yetersiz kaldığı durumlarda hükümetler devreye girerek, çevre dostu elektrikli otomobillerin kullanımı yaygınlaştırılmaya çalışılacak.

Bu süreçte İngiltere ve Fransa'nın ardından bir hamle de Almanya'dan geldi. 2040 yılından sonra fosil yakıtlı araçları yasaklayacak olan İngiltere ve Fransa'ya karşılık, Almanya; 1 Ocak 2018 yılından itibaren dizel araçların trafiğe çıkmasını yasakladığını duyurdu.

1501571368_dizel.jpeg

Dizel araç yasağı ilk etapta Almanya'nın Stuttgart şehrinde uygulanmaya başlayacak. Alman hükümetinin almış olduğu bu karara otomobil üreticileri tepki gösterdi. Otomobil üreticileri önümüzdeki günlerde Berlin'de toplanacak. Bakalım bu toplantıda otomobil üreticileri, dizel araçlar için alınan bu karara itiraz edecekler mi?

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Almanya dizel araçları yasakladı!

   Dizel araç sahibi olarak, dünyanın aslında soğuma eğiliminde olduğu ve buzul çağına doğru gittiği bilimsel gerçeğini öğrenen Nasip dondurmaları sahibi gibi hissediyorum.

   Misafir 03 Ağustos 2017 11:42 Perşembe (1) (2)
  • Almanya dizel araçları yasakladı!

   büyük vasıtalar arkadaşın bahsettiği gibi kamyon, tır, gemi vs bunlar dizel kullansın tamam da binek araç için fosil yakıt yerine elektrıklı araclar kullanılmalı buzulllar erıyor hergun haberlerde goruyoruz ıklım degısıklıgı vs. elektrık uretımı ıcın artık fosıl yakıtlara gerek yok yenilenebilir kaynaklarla elektrık uretılebılır artık gunes panelleri ve ruzgar gülleri gibi ileride dahada geliştirilecektir ve daha verimli hale gelecektir.

   Misafir 02 Ağustos 2017 15:07 Çarşamba (2) (1)
  • Almanya dizel araçları yasakladı!

   kamyonlar, tırlar, uçaklar. gemiler ne olacak..erken alınmış bir karar.. ayrıca elektriği üretirken de çevre kirleniyor..

   Misafir 01 Ağustos 2017 22:37 Salı (0) (2)
  • Almanya dizel araçları yasakladı!

   Kesinlikle Çok yerinde bir karar.

   Misafir 01 Ağustos 2017 20:38 Salı (2) (1)