Android 7.1 ile gelen bu özelliği henüz kimse kullanmıyor!

Android 7.1 ile yepyeni bir özelliğin geldiği ancak bunun henüz kullanılmadığı ortaya çıktı!

Telefonlar söz konusu olduğunda, kötü niyetli yazılımlardan veya virüs bulaşmasından kaynaklansın, her zaman bir tür güvenlik sorununun yaşanması olasılığı vardır. Akıllı telefonlar gibi cihazlar PC'lere kıyasla farklı bir yazılım türü çalıştırsalar da, ele geçirilmekten ve manipüle edilmekten muaf tutulmazlar. Android kullanıcıları, bir süredir bu konuyla karşı karşıya kalmış, birçok güvenlik açıkları bir yıl boyunca artmış durumda.

'Stagefright' olarak bilinen ve yüz milyonlarca Android cihazının saldırıya uğradığını keşfedinceye kadar sadece birkaç yıl önceydi. Bu olay, ayın güvenlik güncelleştirmelerini yayınlayarak kendi mobil işletim sisteminin güvenliğine geldiğinde Google'ın daha fazla sorumluluk üstlenmesine neden oldu.

O zamandan beri Google bazı cihaz üreticileri kendi el cihazlarını sunmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparken güncellemelerini zorladı.

1499675997_android.png

Her şey yolunda giderken, güvenlik açısından Google'ın temkinli davrandığını görüyoruz. Google, kullanıcının telefonun arka arkaya düğmesine birkaç kez basması ile etkinleştirilecek dahili bir 'Panik Modu' üzerinde çalışıyor. Bu özellik Android 7.1'in bir parçası. Ancak varsayılan olarak etkinleştirilmiyor.

Bu opsiyon Android telefon üreticilerine sunulmuş durumda. Üreticiler isterse Panik Modu'nu aktif olarak kullanıma sunabilir. 

Panik modu sayesinde eğer sistemi zararlı bir yazılım ele geçirirse düğmeye birkaç defa basttıktan sonra sistem sizi otomatik olarak ana ekrana döndürüyor ve tüm uygulamaları kapatıyor. Bu sayede Android'i saniyeler içerisinde koruma altına alabiliyorsunuz.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Android 7.1 ile gelen bu özelliği henüz kimse kullanmıyor!

   Bu özellik supermis

   Misafir 11 Temmuz 2017 06:12 Salı (0) (0)
  • Android 7.1 ile gelen bu özelliği henüz kimse kullanmıyor!

   Geldide bizmi kullanmadık

   Misafir 10 Temmuz 2017 23:29 Pazartesi (2) (1)
  • Android 7.1 ile gelen bu özelliği henüz kimse kullanmıyor!

   Haberin girişiyle haberin alakasızlığı göz dolduruyor...

   Misafir 10 Temmuz 2017 14:53 Pazartesi (0) (0)
  • Android 7.1 ile gelen bu özelliği henüz kimse kullanmıyor!

   1.hangi düğme ile etkinlestiriliyor. 2.kimse bilmiyor diyorsunuz calismalar var gibi yazmışsınız. 3.varmı yokmu tam bilgi yok. Baslık değişik içerik değişik.

   Misafir 10 Temmuz 2017 13:04 Pazartesi (0) (0)