Android kullanıcıları dikkat! GO Klavye'yi hemen silin!

Android platformunda yer alan GO Klavye uygulamasının, kullanıcılarını izlediği ve verilerine eriştiği ortaya çıktı! Güvenliğiniz için uygulamayı hemen şimdi silin!

Google Play Store'da yere alan GO Klavye uygulaması sizi gözetliyor. GOMO Dev Ekibi tarafından geliştirilen uygulamanın içeriğinde, "Kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi hiçbir zaman toplamayacağız" yazıyor.

Ancak uygulamanın; kimliğinize, telefon görüşmelerinizi gösteren verilere erişim ve telefonunuzdaki mikrofona erişim izni istemesi bu durumun pek doğru olduğunu göstermiyor. 20 ülkede 2016'nın en iyi uygulaması seçilen GO Klavye'nin böylesine bir skandal haber ile gündeme gelmesi korkutucu.

Rapora göre; GO Klavye uygulaması, e-posta hesabınız, telefonun ekran boyutu, Android sürümü, yapı ve cihaz modeli gibi sunucu bilgilerine gönderiyor. Telefonunuza yazdığınız her harfi kaydeden bir uygulama hakkında konuştuğumuzdan sunucu sahibi, GO Klavye kullanıcılarından istediği bilgileri toplamaya başlıyor.

Size tavsiyemiz kişisel bilgilerinize önem veriyorsanız GO Klavye uygulamasını hemen Android cihazınızdan kaldırmanız olacak.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Android kullanıcıları dikkat! GO Klavye'yi hemen silin!

   Hangisi yapmıyor ki... Gboard klavyede dahi bu bilgiler anonim olarak gidiyor Google'a. Ancak Facebook'un elinde kimse su dökemez.

   Misafir 23 Eylül 2017 16:29 Cumartesi (0) (0)
  • Android kullanıcıları dikkat! GO Klavye'yi hemen silin!

   Segolsınız

   Misafir 23 Eylül 2017 14:42 Cumartesi (0) (0)
  • Android kullanıcıları dikkat! GO Klavye'yi hemen silin!

   Androidde güvenli bir uygulama var mı ki? Adı üstünde: Açık kaynak kodlu işletim sistemine özgürlük adını verirsin sonra da güvenlik ararsın. İkisi bir arada olsaydı marketlerdeki uygulamaların yarısı çöp diğer yarısının büyük kısmı güvenlik açığına sahip olmazdı. Şimdi çoğu fanatik buna makul cevap vermek yerine kuru muhalefet yapacak ama durumu değiştirmeyecek.

   Misafir 23 Eylül 2017 12:28 Cumartesi (0) (0)
  • Android kullanıcıları dikkat! GO Klavye'yi hemen silin!

   Senelerdir diyoruz Çin yapımı bu uygulama, kullanmayın diye ama kime? Swiftkey gibi çok daha güvenilir uygulamalara yönelin, Google Keyboard da her türlü bilginizi toplar haberiniz olsun. Ancak en azından Çinliler gibi kötü amaçlı kullanmıyorlar.

   Misafir 23 Eylül 2017 10:11 Cumartesi (0) (0)