Android O ile resmi tema desteği geliyor!

Android O güncellemesi ile resmi tema desteğinin geleceği ortaya çıktı. Peki, Android temaları nasıl kullanılacak ve neleri değiştirecek?

Google I/O 2017 etkinliğinden sonra geliştiriciler için Android O Developer Preview 2 güncellemesi indirime sunulmuştu. Google Pixel ve Google Pixel XL modellerine gelen Android O Developer Preview 2 güncellemesi ile, Android O'nun yeni özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Android O, pil ömrünü artıracak yeni seçenek sunuyor!

Android O ile gelecek olan detaylı pil yöneticisi yeniliğinden sonra şimdi de resmi tema desteğinin geleceği ortaya çıktı. Android'de tema desteği şimdilik Pixel modellerinde bulunuyor. Android O'nun Ayarlar>Ekran bölümünde Cihaz Teması seçeneği yer alıyor.

1495184482_android-o.png

Cihaz Teması seçeneğinde şimdilik 1 tane tema bulunuyor. O da resmi Pixel teması. Bu seçeneğin eklenmesi gelecekte sistem temasını Launcher kullanmadan değiştirebileceğimiz anlamına geliyor. Ancak bu yenilik stok Android sürümünü kullananları kapsayacak.

Samsung ve Sony modellerinde tema desteği arayüzde zaten yer alıyordu. Android O ile böylelikle stok Android sürümlerine de resmi olarak tema desteği gelmiş olacak.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Android O ile resmi tema desteği geliyor!

   android her yeni guncellemede bir oncekini aratiyor. sanal tus olayi gittikce igrenclesiyor. seritli oldu serit kalinlasti simdi de ekranda cakili kaliyor. ekranlar buyudukce simgeler iyice ufalmaya basladi. oysa ios gittikce iyi oluyor. keske g6 da s8 de ios kullanabilsek.

   Misafir 22 Mayıs 2017 09:20 Pazartesi (0) (1)
  • Android O ile resmi tema desteği geliyor!

   Çok dogru kardeş, bencede bu androidden bi bok olmaz vesselam

   Misafir 23 Mayıs 2017 23:41 Salı