Apple en çok tercih edilen marka seçildi!

Apple hala 1 numara!

Eğer Apple bu yıl kartlarını güzel oynarsa, dünyanın en çok tercih edilen markası olarak bu yıla damgasını vuracak. Samsung ve Apple arasındaki çekişmede, kullanıcılara yapılan bir anket sonucunda Apple'ın şimdilik en çok tercih edilen ve sevilen marka olduğu ortaya çıktı.

Geniş çapta yapılan anket, Brezilya, Çin, Hindistan, Nijerya ve Vietnam'daki 4504 satış merkezinin Apple'ın daha çok beğenilmesini onaylamasıyla gerçekleşti.

Verilere göre Apple mobil cihazlarda %32'lik dilimi alırken, Samsung onu takiben %29'luk bir değere sahip. Nokia modelleri %13 tercih edilme oranına sahip. Apple'ın en büyük marketi olan Çin'de ise %42 oranında tercih edilme oranı var. Samsung cihazların Çin'deki oranı ise %32.

 1393970065_apple-app-store.png

Geçtiğimiz yıl Samsung başı çekerken, Nokia ikinci sırada yer almış ve Apple üçüncü sıraya düşmüştü. Satışlarını yeniden artıran Apple'ın bu rotada gitmesi gerekiyor. Yoksa yeniden yerini Samsung ve Nokia'ya kaptırabilir.

 

Ayrıca yapılan anketler Google Play'in içerik olarak %40, Apple App Store'ın %28 olduğunu gösteriyor. Apple bu noktaya yoğunlaşırsa, birincilikteki yerini korumada epey yardımcı olacaktır. App Store'a yapılan eleştirilerden %20'si kişisel yorumlar konusunda eksik olduğunu, %24'ü aramanın zor olduğunu ve %11'i ödeme koşullarının zorluğundan bahsediyor.

  Yazar: Edagül ERTEN

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Apple en çok tercih edilen marka seçildi!

   hersene aynı yorumlar böyle giderse nal toplar batar ezilir vs.. ama hala lider birakin bu yorumları adamlarin fanatik kitlesi var kaliteli cihazlari ve sağlam marketi var

   Misafir 05 Mart 2014 09:15 Çarşamba (0) (0)
  • Apple en çok tercih edilen marka seçildi!

   aynen ekran boyutunu buyuturse kalitesinden dolayi belki tercih edilebilir.ama kisilestirmede ios cok zayif...

   Misafir 05 Mart 2014 04:35 Çarşamba (0) (0)
  • Apple en çok tercih edilen marka seçildi!

   bence apple hiç güzel değil samsung sony daha iyi

   Misafir 05 Mart 2014 00:48 Çarşamba (0) (1)
  • Apple en çok tercih edilen marka seçildi!

   ekran boyutunu 5inc yaparsa bu yılki pastadan koca bir dilim kapmış olur yoksa yerinde sayıyor diyerek değer kaybedecektir.

   Misafir 05 Mart 2014 00:14 Çarşamba (1) (1)