Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

Apple'ın LBGT için tasarladığı Apple Watch akıllı saatin gökkuşağı kordonunun gelirleri bu gruplara gidiyor.

Apple, LGBT topluluğunu uzun zamandır destekledi ve hatta bu destek, CEO Tim Cook'un 2014'te cinsel yönelimini kamuya ilan etmeden önce bile varmış.

Apple, GLSEN, The Trevor Project, İnsan Hakları Kampanyası ve PFLAG gibi LGBTQ gruplarına Apple Watch için tasarlanan ve LGBT renklerinin yer aldığı Pride Edition Naylon Örme kordon gelirlerini bir kısmını bağışta bulunuyor. ABD dışında ILGA da, Apple'dan aynı bağışları görüyor.

1498197750_mq4g2.jpg

Geçen sene Apple, Pride 2016 sırasında çalışanlarına benzer bir bant hediye etti ve bu ayın başlarında düzenlenen WWDC 2017 sırasında mevcut Pride Edition bandını satmaya başladı. Apple'ın online mağazasında satışa sunulan aksesuar, hem 38mm hem de 42mm boyutları ile 49 $ fiyat etiketine sahip.

Apple’a göre, bant üzerinde gökkuşağı desenini oluşturmak için 500 iplik birleştiriliyor. Tabiki de bu bandın gelirlerinin LBGT gruplarına gittiği ve o amaçla bu şekilde tasarlandığı belirtilmemiş. Eğer, Pride Edition Naylon Örme bandını satın alırsanız, gök kuşağı renkleri giyerek bu grupları desteklemekle kalmaz, aynı zamanda Apple'ın bandın satışından elde ettiği geliri, bu sapkın gruplara yaptığı bağışlardan kısmen sorumlu olursunuz.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

   Çok karışık bir konu. Ama şu bir gerçek, hormonlar, biyolojik yapı gibi birçok faktörden kaynaklı bir durum bu. Bu isteyerek tercih edilecek birşey olamaz. Burda asıp kesen sözde dini alimler şunu umutmasınlar, başınıza gelmeyeceğinin garantisi yok...

   Misafir 28 Haziran 2017 02:25 Çarşamba (0) (1)
  • Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

   Üslubu hiç doğru bulmadım.

   Misafir 23 Haziran 2017 21:56 Cuma (3) (0)
  • Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

   Bu işi meşrulaştırma ya çalışmak gibi bir maksadımız da yok sadece kimse kimseyi sorgulamasin herkes inanmak zorunda da değil boş muhabbet yapmayin

   Misafir 23 Haziran 2017 20:01 Cuma (0) (0)
  • Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

   İnsan fıtratına uymaz arkadaşım bu işler. Nefsin şımarmasından başka birşey değil. 1) zekat sadakayı vermemek nasıl fıtrata aykırı ise bu iş te öyle yaradılışa aykırı .2) Kınanan amel başa gelmedikçe ölmezsiniz. Bu işte dua ile ıslah istenmeli. 3) Gayrimeşru zevkler ulaşması kolay olduğu için cazip oluyor. Nefsin şımarması ve haramı arzusu oruç ile teskin edilmeli 4)https://m.youtube.com/watch?v=AuRYf8VlzKo Yukarıdaki linke bir göz atın

   Misafir 23 Haziran 2017 18:06 Cuma (1) (1)
  • Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

   Bak kendin ne güzel yazmışsın kinanan amel başa gelmedikce olmezsiniz

   Misafir 27 Haziran 2017 10:22 Salı
  • Apple, LBGT gruplarına bu ürünü ile destek sağlıyor!

   Aynen katılıyorum teknolojioku. Bu hünsa'lık evet takdiri ilahidir fakat bunun ötesi sapıklıktır. Bunu da kimse meşrulaştırmasın. iğrenç mahluklar. Yok sadece o ayetleri alıyorsunuz başka ayetleri bilmiyorsunuz falan hikayelerine ayrıca kimse kimsenin yaşantısına karışamaz gibi saçma şeyler de yazmayın. Fitne fesat dünyanın düzenini bozan en kötü özelliklerdir. Bu mesele de insanı nesli yaratılışı bozan bi fitnedir. Dünyada fesat çıkarmaktır. Ondan sonra diğer mevzular gelir. öncelikleri siz değil Allah belirler ve belirlemişte.

   Misafir 23 Haziran 2017 12:28 Cuma (1) (7)
  Yorumları Göster