Apple, esnek ekranda Samsung'dan çok LG'ye güveniyor

Apple, esnek OLED ekran üretimi konusunda Samsung'dan çok LG'ye güveniyor.

Son gelen bilgilere göre Samsung, nihayet katlanabilir telefon modellerini sınırlı sayıda da olsa üretimine başlıyor. Ancak Kore medyasına göre Apple, esnek bir OLED panele sahip iPhone prototipi üretimi ile ilgili LG'yi görevlendiriyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda görebileceğiniz bazı Apple patentleri sızdırıldı. Şu anda, Apple'ın iPhone X ve 2018 model iPhone modelleri için OLED ekran ihtiyacı Samsung tarafından temin edilecek ancak, Cupertinolu şirket Apple’ın esnek OLED panele sahip iPhone prototipi ile ilgili  LG'yi görevlendirmesi dikkat çekiyor.

LG, 2019’a kadar Apple’ın toplu sipariş vereceği miktarları yerine getirmeye hazır bir OLED ekran fabrikasına sahip olacak. Ancak esnek OLED ekran panellerini üretimi 2020’ye sarkacak. Apple, kendi esnek OLED ekranlarını geliştirmeden önce Samsung’un neler yapacağına bakmak istiyor olabilir.

Apple'ın esnek OLED ekranların üretimi için esnek telefon patentleri ve araştırmalarında ileride olan ve önümüzdeki yıl esnek bir telefon çıkaracak olan Samsung'u seçmemesinin nedeni ise basit. Apple, en büyük rakibi Samsung’un şirketin yeni esnek OLED ekran teknolojisini üretim aşamasında sızdıracağını düşünüyor. Bu yüzden esnek OLED ekran üretimi için LG’yi seçiyor.

1507717650_images-from-apples-patent-for-flexible-display-devices.jpg

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Apple, esnek ekranda Samsung'dan çok LG'ye güveniyor

   Samsung' un esnek Oled ekran konusunda Lg den bilgi hırsızlığı yapabileceğini düşünmek doğru bence de. Yalnız apple Lg' yi bu yüzden tercih etmiyor pazar da bir tek büyük ekran üreticisi olması Apple için büyük bir sorun. Apple gibi donanımı satın alan bir firma için Koreli iki firmayı kapıştırıp fiyatları düşürmek daha mantıklı. Iphone-x teki Samsung' dan aldığı ekranların yüksek maliyetlerinden ders çıkarmış anlaşılan.

   Misafir 11 Ekim 2017 19:59 Çarşamba (1) (0)
  • Apple, esnek ekranda Samsung'dan çok LG'ye güveniyor

   İlerde oled ekranların yerini daha gelişmişi olan mikro led ekranlar alacak. Aynı çalışma prensibine bağlı olarak farkı daha küçük ince yapıda olması ve daha az enerji harcaması. Daha küçük olması nedeniyle ilerde çözünürlük patlaması olacak

   Misafir 11 Ekim 2017 15:31 Çarşamba (1) (0)
  • Apple, esnek ekranda Samsung'dan çok LG'ye güveniyor

   Oled ekran konusunda samsung dünya lideri diyorlar, halbuki oledde lg dünya çapında lider yeni nesil oled tvlerde hep lg oled paneller kullanılıyor. Samsung üretimi oled panel yok telefon dışında

   Misafir 11 Ekim 2017 15:25 Çarşamba (1) (0)
  • Apple, esnek ekranda Samsung'dan çok LG'ye güveniyor

   Olması gereken zaten bu.

   Misafir 11 Ekim 2017 13:53 Çarşamba (0) (0)