Artık Whatsapp'ta gönderdiğiniz mesajları silebileceksiniz!

WhatsApp özelliği yakında kullanıma sunulacak.

Hepimizin WhatsApp‘a gelmesini dört gözle beklediği bir özellik var. O da gönderilen mesajların silinebilmesi. Şimdiye kadar WhatsApp’ın bu özelliği yakında kullanıma sunacağına dair pek çok haber yaptık. Görünen o ki sonunda beklenen gün geliyor. 

Dünyada en fazla tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bir gün içinde sayısız mesajın iletilmesine vesile oluyor. Bu mesajların bir kısmı yanlışlıkla gönderiliyor. Bir kısmı ise gönderildikten sonra büyük bir pişmanlık yaratıyor. Dolayısıyla WhatsApp’ı tercih eden kullanıcılar uzun zamandır mesaj silme özelliğinin gelmesini bekliyordu. Geçtiğimiz aylarda bu özelliğin hazırlıklarının başladığını görmüştük.

1505299315_whatsapp-ios-android-mesaj-silme-ozelligi-sdn-02.jpg

Pek çok farklı kaynak WhatsApp kodlarında bu özelliğin altyapısının hazırlandığını fark etmişti. Arada geçen zamanın ardından mesaj silme özelliğine dair önemli bir gelişme yaşandı. Yanlışlıkla gönderilen mesajları silmek çok yakında mümkün olacak. Bu paylaşıma göre WhatsApp sonunda merakla beklenen özelliği Android ve iOS cihazlarda test etmeye başladı. Programa dahil olan kullanıcılar gönderdikleri mesajların rahatlıkla silinebildiğini görüyor.

Silinen mesajların ardından bu mesaj silinmiştir uyarısı kalıyor. Yani silinen mesajların ardından bir açıklama yapmak gerekecek gibi görünüyor. Şimdilik WhatsApp’ın büyük heyecan uyandıran mesaj silme özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Artık Whatsapp'ta gönderdiğiniz mesajları silebileceksiniz!

   mesajı gönderdikten sonra karşıdaki saniyesinde okuyor.. bu durumda silmenin ne faydası var

   Misafir 13 Eylül 2017 18:46 Çarşamba (1) (0)
  • Artık Whatsapp'ta gönderdiğiniz mesajları silebileceksiniz!

   hatta bildirim cubugunu asagi cekincede mesaji.okuyabililyor

   Misafir 14 Eylül 2017 14:41 Perşembe
  • Artık Whatsapp'ta gönderdiğiniz mesajları silebileceksiniz!

   herkes sizin gibi telefonun başında mesaj beklemiyor. Aktif beklersen ozaman doğru. Ama diyelim ki yazdın karşıdaki o anda bakmadı yada bakamadı, o esnada silebilirsin yanlış bişey yada yanlış yere yazdıysan. Bu bi ihtimal sadece. Sonuçta okunursa beynindekini silemicez.

   Misafir 15 Eylül 2017 16:00 Cuma