ASELSAN yerli motor üretti!

ASELSAN yerli elektrik motoru üretti. Motorun kullanıldığı otobüs üretildi ve bu otobüs 10 dakikada şarj olabiliyor.

ASELSAN yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. ASELSAN'ın üretmiş olduğu yerli motor, kısa şarj süresi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

ASELSAN Elektrikli Araç Sistemleri Program Müdürü Ali Murat Topçu, toplu ulaşım için TEMSA ile elektrikli otobüs geliştirdiklerini, yaklaşık 10 dakikada şarj olabilen aracın ilk iki prototipinin hazır olduğunu açıkladı. Topçu, şarj için beklemeler olmuyor ve bu aracın kısa zamanda belediyelerimiz tarafından kullanılmaya başlanacağını tahmin ediyoruz. dedi.

1489855985_aselsan-ile-temsadan-turkiyenin-ilk-100-yerli-elektrikli-otobusu-temsa-avenue-ev878080.jpg

ASELSAN'ın Ulaşım, Güvenlik, Enerji ve Otomasyon Sistemleri Sektör Başkanlığı olarak çalışmalar yaptıklarını belirten Topçu, 'Aracın en önemli birimi olan elektrik motoru, motor sürücüsü, kontrol birimi ve aracın diğer güç ihtiyaçları için gerekli olan çeviriciler Aselsan tarafından yerli ve milli olarak üretildi. Bunlar pek çok farklı araçta kullanılabilecek şekilde tasarlandı.' dedi.

 Aracın içerisinde olmazsa olmazlardan birinin de kontrol olduğunu belirten Topçu, "Kontrol birimleri de bizim geliştirdiğimiz askeri araçlarda kullandığımız birimler. Bu birimleri de sivil alana taşıdık. Şimdi bu birimlere akıl katmaya sıra geldi. Akıl katmak her türlü aracın otonom sürüş kabiliyetleriyle donatılması demek. Birkaç değişik proje kapsamında bu faaliyetlere de başlıyoruz." diyerek sözlerini sonlandırdı.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • ASELSAN yerli motor üretti!

   İyide bu haber 5-6 at eski. Bu otobüsün tanıtımına Sabancı Center A gitmiştim de orada görmüştüm zaten kullanılan resimli Sabancı Center'da Giresun haber eski yeni bir şey yok tabi ASELSAN'ın ve tam sayı kutlamak lazım Bu arada gerçekten süper bir şey yapmışlar ama yine söylüyorum haber eski

   Misafir 20 Mart 2017 10:09 Pazartesi (0) (1)
  • ASELSAN yerli motor üretti!

   Hadi ya gittiniz mi lansmana. ben çok merak ediyorum. beklediğiniz gibi miydi.

   Misafir 20 Mart 2017 11:23 Pazartesi
  • ASELSAN yerli motor üretti!

   Süper

   Misafir 20 Mart 2017 09:08 Pazartesi (0) (0)
  • ASELSAN yerli motor üretti!

   Akbil fiyatlarının ucuzlaması lazım o zaman. Ama nerdeee

   Misafir 20 Mart 2017 01:05 Pazartesi (0) (0)
  • ASELSAN yerli motor üretti!

   İnşallah doğrudur.

   Misafir 19 Mart 2017 16:00 Pazar (0) (0)
  • ASELSAN yerli motor üretti!

   yalandan kim olmus

   Misafir 19 Mart 2017 10:02 Pazar (0) (0)
  Yorumları Göster