Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir Kuracak!

Mars projesi yapmayı hedefleyen ülkelerden biri de Birleşik Arap Emirlikleri. Ülkenin devlet başkanları, bu konudaki niyetlerini belirttiler.

Muhammed bin Zayed ve Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum, uzay keşiflerinde bulunmak istediklerini açıkladılar. İlk amaç Mars'ta şehir kurmak. Son yıllarda Mars güneş sistemimizdeki en popüler şey haline geldi ve görünüşe göre, mümkün olan en kısa sürede Mars'a gidişler başlayacak.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Başbakanı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum, ülkenin Mars'ta minyatür bir şehir ve insan topluluğu inşa etmek istediğini açıkladı. Al Maktoum, Harika şeyler arzuluyoruz. Bu nedenle kardeşim Muhammed bin Zayed ile bugün Birleşik Arap Emirlikleri'nin insanları Mars'a göndermek için yapılan küresel çabaya katılacağına karar verdik. dedi. Proje, Mars 2117 olarak adlandırıldı.

1487167391_mars-city.jpg

Şeyh Maktoum, Mars 2117 projesi için Bilime duyulan tutku ve insanlık bilgisinin ilerletilmesi için ektiğimiz bir tohum. dedi. Şeyh Maktoum planın nasıl şekilleneceği hakkında açıklamada bulunmadı. CNBC'den Arjun Kharpal, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, 600.000 kişilik Chicago büyüklüğünde bir şehir öngördüğünü bildirdi. Şuanlık sadece Amerika Birleşik Devletleri Mars'a bir uzay aracı yollayabildi. Rusya ve Avrupa Uzay Ajansı'nın denemeleri başarısız oldu.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir Kuracak!

   gelsin bizim uzunyayla da yapsin. salaklar paralarini abd lilere yediriyolar iste boyle..

   Misafir 16 Şubat 2017 14:32 Perşembe (0) (0)
  • Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir Kuracak!

   en fazla 30 yıl içinde elektrik sayesinde petrolun değeri kalmayacak. 2117 de olacakları söyleyeyim. bu arap emirinin torunu, marsta bir asyalının ayaklarına masaj yapıp bahşiş kapmaya çalışıyor olacak. arap ülkeleride develerin ve üç beş bedevinin gezdiği kum çölleri olacak.

   Misafir 16 Şubat 2017 14:03 Perşembe (2) (0)
  • Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir Kuracak!

   Gelsinler onlara marttan Dede den kalma tarlayı satıyım 10 dönüm.

   Misafir 16 Şubat 2017 11:24 Perşembe (0) (0)
  • Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir Kuracak!

   Marsta şehir kuracaklarına önce savaştaki masum suriyelilere yardım edip onlara şehir kursun.

   Misafir 16 Şubat 2017 08:09 Perşembe (0) (0)
  • Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir Kuracak!

   ah arablar İngilizler yerine Osmanlı ile beraber hareket etselerdi Dünya şuan orta doğu kan gölüne gitmezdi ama ilahi kaderde varmış ne yapalım. artık bundan sonra daha iyi işler yapmak ve toprak satmadan gelişmek ilerlemek lazım

   Misafir 16 Şubat 2017 01:52 Perşembe (1) (1)