Chrome'un yeni sürümü reklam engelleyici ile gelebilir

Google Chrome'un yeni sürümünün tümleşik reklam engelleyici ile geleceği söyleniyor. Chrome, reklamları artık daha hızlı bir şekilde engelleyecek.

İçerik üreticileri açısından pek hoş karşılanmayan ancak kullanıcıların yaygın bir şekilde kullandığı reklam engelleme eklentileri yeni bir boyut kazanıyor. Wall Street Journal'a konuşan kaynaklara göre Google, Chrome web tarayıcısının mobil ve masaüstü sürümlerinde reklam engelleme özelliği sunmayı planlıyor.

Reklam engelleme özelliği, Chrome'da varsayılan olarak etkinleştirilebilenecek. Ancak bu tümleşik eklenti tüm reklamları engellemeyecek. Coalition for Better Ads'in tanımlandığı gibi web'de kötü kullanıcı deneyimlerine neden olan bazı çevrimiçi reklam türleri filtrelenecek.

Koalisyonun standartlarına göre; pop-up'lar, otomatik oynatılan sesli reklamlar ve geri sayım sayaçlarına sahip reklamlar gibi reklam biçimleri tüketici aleyhinde olduğu için bu reklam türleri engellenmeli.

1492675411_ad-blocked3-ss-1920-800x450.png

Wall Street Journal'ın kaynakları, Google, bu özelliği birkaç hafta içinde açıklayabilir. Ancak Google belirli ayrıntılar üzerinde çalışıyor ve rotayı tersine çevirmeye karar verebilir ve bu özelliği değiştirebilir.

2016'da çevrimiçi reklamcılıktan 60 milyar doların üzerinde gelir elde eden Google için bu özellik sürpriz bir hareket gibi görünüyor.

Google, reklamların filtrelenmesine izin vermek için ücret talep eden üçüncü taraf engelleme araçlarının büyümesine tepki gösteriyor gibi görünüyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Chrome'un yeni sürümü reklam engelleyici ile gelebilir

   Yükle uc browser hem mobilde hem pcde keyfine bak gm5 plus cihazimda bütün tariyicilar takılırken uc browser yağ gibi

   Misafir 24 Nisan 2017 16:56 Pazartesi (0) (0)
  • Chrome'un yeni sürümü reklam engelleyici ile gelebilir

   İşte bu

   Misafir 20 Nisan 2017 15:02 Perşembe (0) (0)
  • Chrome'un yeni sürümü reklam engelleyici ile gelebilir

   İsterse de gelmesin Adguard eklentisini kullanıyorum kafam rahat

   Misafir 20 Nisan 2017 14:20 Perşembe (0) (0)