Çift kameralı Nokia 8 görüntülendi!

Nokia'nın yeni amiral gemisi Nokia 8'in kamera arayüzü sızdı. Nokia 8'in çift kamera ile geleceği artık kesin.

Android ile aradığı kanı bulan Nokia, ilk etapta piyasayı tartmak için orta segment telefonlar ile karşımıza çıkmıştı. Android'li Nokia telefonların ilgi görmesinin ardından firma, üst düzey telefonlar üzerine çalışmaya başladı. IFA 2017 etkinliğinde sergilenecek olan üst düzey Nokia 8 telefonu hakkında bugün yeni bilgiler geldi.

Nokia'nın uzun bir süredir Nokia 8 modelinde çift kamera kurulumuna yer vereceği söyleniyordu. Bugün gelen Nokia 8'in çalışır haldeki sızıntıları bu iddiaları doğruladı. Nokia 8'in kamera arayüzünde; arka kamera, ön kamera ve çift kamera opsiyonları yer alıyor.

Nokia 8'in çift arka kamerası RGB ve mono olmak üzere ikiye ayrılacak. İki kamera devreye girdiğinde renk skalası geniş ve alan derinliği olan fotoğraflar çekilebilecek. Carl Zeiss lensler ile gücüne güç katması beklenen Nokia 8, bakalım Türkiye pazarına giriş yapacak mı?

1501828901_nokia-8-camera-2.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Çift kameralı Nokia 8 görüntülendi!

   RGB Kirmizi yeşil siyah renkler.. demode monoton renkler oldu!.. esas daha geniş alana yayilan!.. geniş parametreler içinde olan LAB colour system ile fotoğraflar etkili oluyor! Misâl: denizi ve gökyüzünü turkuaz renklere cevirebiliyorsunuz.. bununla bitmiyor!.. RGB 8byt olan düşük değerler de olan renklendirme ile renk sağlıyabiliyor!.. LAB ise 16byt daha yüksek değerlerde renklendiriyor!.. fotoğrafçılar bilirler... fakat Nokia'nın Carl Zeiss olan mercek kullanması tabii ki imaj prestij ve kaliteyi temsil ediyor...

   Misafir 07 Ağustos 2017 01:31 Pazartesi (0) (0)