Dizimag geri döndü!

'Dizimag is back' diyeceğimi umuyordum!

Son zamanların en büyük web sitesi kapatma operasyonlarından olan Dizimag için geçtiğimiz haftalarda bomba bir karar alınarak, kurucu ve çalışanlarının bilgisayarlarına el konulmuş, hapis cezası istemiyle yargılanmak üzere mahkemeye sevkedilmişti.

Telif haklarının ihlali söz konusu olduğu gerekçesiyle Digiturk'un de aralarında bulunduğu Warner Bros'un da işin içinde olduğu bilinen dava için mahkeme kararı bekleniyor. Dizimag.com, Dizimag1.com ve 2 gibi uzantıların da kapatılmasın ön ayak olan Diigturk, illegal olduğu bilinen siteye göz açtırmıyordu.

1386882453_xo7j.jpg

Sonunda site pes etmiş yeni bir uzantıyla da internette barınamaz olmuştu. Geçtiğimiz saatlerde dava süreci henüz sonuçlanmamışken, kim tarafından açıldığı belli olmayan bir Dizimag sitesi bugün yayına girdi. Twitter hesabından atılan tweetlere baktığımızda sitenin eski çalışanları tarafından tekrar kurulduğu, arşivin de tam olarak eskisi gibi tekrar kurulacağı belirtiliyor. 

 

  Yazar: Recep GÜNEŞ IT Essentials

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Dizimag geri döndü!

   Digiturk ne diye ugrasiyosa

   Misafir 03 Şubat 2014 16:15 Pazartesi (0) (0)
  • Dizimag geri döndü!

   yeni adresi dizikit olmuş

   Misafir 23 Aralık 2013 18:04 Pazartesi (1) (1)
  • Dizimag geri döndü!

   adamsin dizimagg helal olsun bu karaktersizlere papuc birakmadiniz.

   Misafir 19 Aralık 2013 18:10 Perşembe (1) (1)
  • Dizimag geri döndü!

   Çakma değildir adam böyle bir riski göze alırmı hiç ?

   Misafir 19 Aralık 2013 18:00 Perşembe (1) (1)
  • Dizimag geri döndü!

   onu bunu bilmem ama teknolojioku.com bu dangalak yazar neymiş adı recep güneş yüzünden kapatılacak. bu yapılan,yazılan çizilen şey yasal değil böyle yazarları nasıl barındırıyorsunuz daha telif hakkı nedir bilmiyor. Legal yazı nedir bilmiyor ? IT Specialist yazmış bir de kendine çok güldüm...

   Misafir 19 Aralık 2013 17:40 Perşembe (3) (0)
  Yorumları Göster