Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli!

Popüler bulut çözümü Google Drive ve Dropbox, erişim engeli ile karşılaştı. Türkiye'den Google Drive ve Dropbox'a girmek ve dosyalara erişmek DNS veya VPN kullanmadan imkansız!

Erişim engelleri ile yakın tarihte sürekli karşılaşıyoruz. Hala imgur gibi dünya çapında kullanılan görsel yükleme sitesine erişim engeli uygulanıyor. Şimdi ise popüler bulut çözümü Google Drive ve Dropbox erişim engeli ile karşılaştı. Google Drive ve Dropbox kullanıcıları Türkiye'den DNS veya VPN kullanmadan Google Drive ve Dropbox.com'a giremiyor ve verilerine ulaşamıyor.

Dropbox ve Google Drive neden engellendi?

Google Drive ve Dropbox, BTK'nın açıklamasına göre "İDARİ TEDBİR"den dolayı erişim engeli ile karşılaştı. Servislerin ne zaman kullanıma açılacağı hakkında henüz bir açıklama yok.

1475949088_google-drive-dropbox-erisim-engeli.jpeg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli!

   Google Drive ve Dropbox’dan Sonra Github ve OneDrive’da Erişime Engellendi! İsabetli olmuş. Bu çağda olur mu ? diye başlayan cümlelere itibar etmeyin. Eğer kanun ve nizamlara uymuyorsa hepsi kapatılır. Amerikada Avrupada kapatılmıyor mu sanıyorsunuz?

   Misafir 09 Ekim 2016 21:06 Pazar (1) (0)
  • Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli!

   güncelleyin onedrive da erişilmiyor

   Misafir 09 Ekim 2016 20:36 Pazar (0) (0)
  • Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli!

   Erişim var

   Misafir 09 Ekim 2016 02:45 Pazar (2) (1)
  • Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli!

   foto galeri bölümünde kıyametin kopmayacağı yer olarak biliniyor diye yaptığınız haberde HZ. NUH ALEYHİSSELAM la ilgili net bilinen bi konuda efsane demenizi kınıyorum MÜSLÜMAN iseniz ne yazdığınıza dikkat edin değilseniz de İSLAM a bu şekilde efsane vb. gibi saldırmayı bırakın kime hizmet ettiğinizi söyleyebilirsiniz mesela. cevap vermenizi umuyorum

   Misafir 09 Ekim 2016 02:44 Pazar (0) (0)