En iyi ekranlı akıllı telefon - Karşılaştırma

iPhone 5, One X, Galaxy S3 ve Lumia 900 ekran karşılaştırma testi.

08/01/2013 09:05

Teknoloji Haberleri - Mobil

Mobil Pazar şu aylarda oldukça hareketli görünüyor. Bu ay içinde tanıtılacak Windows Phone 8 modelleri ile daha da kızışacak olan pazar, teknolojinin gelişmesiyle insanlarının da büyük ilgi odağı oldu.

Akıllı telefon üreticileri mobil cihazların daha çok tasarımlarıyla ve ekranlarıyla birbirleri ile yarışıyorlar. Bazı telefonlarda AMOLED ekranlar kullanılırken bazılarında da LCD türevi ekranları tercih ediyor. Ekran teknolojisi de gün geçtikçe gelişiyor ve ekranlar özellikle telegonun inceliğini ve kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biri. Ekranlarda kalite ölçülürken çözünürlük, boyut ve ppi değerleri göz önünde bulunduruluyor.

1349538916_comparison-1.jpg

PhoneArena.com, akıllı telefonların ekranları hakkında bir test karşılaştırması. Teknoloji sitesi testi yaparken; parlaklık ve kontrast, çözünürlük, renk dengeleri ve görüş açılarını ele almış.

Yapılan testte kullanılan telefonlar ve ekran özellikleri şu şekilde:

iPhone 5: 4 inç Retina

Galaxy S3: 4.8 inç HD Super AMOLED

One X: 4.7 inç 720p Super-LCD 2

Lumia 900: 4.3 inç ClearBlack AMOLED

Sonraki sayfalarımızda test sonuçlarını grafiklerle beraber inceleyebilirsiniz.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • bu saydıgmz telefonlar hepsi 2000 lira yada ilk çıktığnda o fiyatdı herkes öle aldı 100 lira daha verip 5 i alır herkrz ne ciğeri ne uzanamaması sen ne alemdesin

   zkn 09 Ocak 2013 19:19 Çarşamba (0) (0)
  • IPHONE 5 - bu sinifda kesinlikle 1 numara Retna nin isiklik,karanlik,renkler,gözünürlük, hele bide elde Metin okunus varya SUPER,ORIJINAL... Tasarim,incelik,güzellik,Mobil tl-lerin altin kanunlari tasiyan tek Telefon Piyasada ne yazikki fiyati her kese el catmaz yapiyor Bi sey soyleyim ucuz olsaydi her kes İPHON 5 -i kacirmazdi Atalarimizin guzel sözu var; (Kedinin Eli ete catmayanda diyo kokmus) TESEKKÜRLER...

   Rahim 09 Ocak 2013 03:10 Çarşamba (0) (1)
  Yorumları Göster


  [Alt-Text]