Face ID mi yoksa Touch ID mi daha hızlı?

iPhone X ile gelen Face ID, iPhone 8'deki Touch ID ile karşılaştırıldı. Bakalım hangi teknoloji daha hızlı?

Apple, iPhone X ile yıllardır kullandığı parmak izi okuyucusu Touch ID'yi tarihe gömüp, yoluna yüz tanıma teknolojisi olan Face ID ile devam edeceğini açıklamıştı.

TrueDepth kamera sayesinde hızlı ve stabil çalıştığı söylenen Face ID'nin, iPhone X incelemelerinde dışarıda güneşli bir ortamda yüzü okuyamadığı aktarılmıştı. Touch ID'nin hala daha iyi bir çözüm olduğunu savunanlar, bugün Face ID ile Touch ID'yi karşılaştırdı.

Karşılaştırmada Face ID ve Touch ID ile aynı anda iPhone'un kilidi açılmaya çalışılıyor. Face ID, henüz yeni bir teknoloji olduğu için Touch ID'ye göre biraz yavaş çalışıyor ve doğal olarak iPhone'un kilidini yaklaşık 1 saniye geç açıyor.

Arada yaşanan bu 1 saniyelik kaybı, sunduğu üst düzey güvenlik ile absorbe eden Face ID, özellikle 1Password gibi şifre koyulabilen uygulamalarda büyük kolaylık sağlayacak.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Face ID mi yoksa Touch ID mi daha hızlı?

   Apple’ın parmak izi okuyucu yuvarlak kısmı zaten telefona hava katan tek şeydi. Onu da kaldırınca diğer telefonlardan bir farkı kalmayacak. Arkadaki elma logosunu telefon kabıyla da kapatırsan telefon oldu LG G6 abicim.

   Misafir 02 Kasım 2017 22:37 Perşembe (1) (0)
  • Face ID mi yoksa Touch ID mi daha hızlı?

   ya millet allah askina birakin hizi . Apple yada ismini yazmak istemedigim ama herkesin bildigi 3 harfli dunya uzerinde x milyon z milyar insana ait parmak izini aldi simdi bu insanlarin 3D resimlerini de alarak dehtset bir bibliotek olusturdu. EE olsun alsin ne olur mantiginda olanlara 3 degeli elementin en onemli tahta kafalilara sozum yok zaten.

   Misafir 02 Kasım 2017 10:36 Perşembe (0) (1)