Facebook'tan fotoğraf çalmak tarih olacak!

Facebook, yeni test ettiği güvenlik sistemi ile kullanıcılarının fotoğraflarını güvence altına alıyor. Artık Facebook'tan fotoğraf çalıp sahte hesaplar açmak tarih olacak.

İnternette gizlilik, çoğu insanın düşündüğü bir sorun olmayabilir. Ancak gerçekleşen sanal dolandırıcılık olayları ortaya çıktıkça, sosyal medya fotoğraf hırsızlığı önemli bir konu olmaya başladı. Kötü amaçlı kişiler sosyal medya hesaplarınızdan çalmış oldukları fotoğraflar ile insanları kandırıyor. Bu amaçla Facebook, şu an yalnızca Hindistan'da, kullanıcıların profil fotoğraflarını kötüye kullanmasını engellemek için yeni özelliğini test etmeye başladı.

--> Instagram'a yeni özellik!

Peki, Facebook fotoğrafları nasıl güvence altına alıyor. İlk olarak, kullanıcıların hem Facebook uygulamasında hem de özel mesajlarda indirme ve paylaşma seçeneklerini devre dışı bırakmalarına olanak tanılıyor.

İkincisi, Facebook uygulamasından ekran görüntüsünü almayı devre dışı bırakıyor. Ayrıca, arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar artık profil resiminizde kendilerini veya başkalarını etiketleyemiyor.

1498138906_fb-profile.jpg

Ve son olarak, "görsel koruma" özelliğini etkinleştirilebilirsiniz. Görsel koruma; fotoğrafı çevreleyen mavi bir kenarlık ve kalkan ve resmin üstünde üst üste konmuş özel hazırlanmış bir dizi desenden oluşuyor. Bu desen ile profil fotoğrafınız hesabınıza ait olmuş oluyor. Facebook bu önlemlerin hırsızlık olasılığını yüzde 75 oranında azalttığını belirtti.

Şimdilik sadece Hindistan'da olan bu özellik ilerleyen aylarda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Facebook'tan fotoğraf çalmak tarih olacak!

   Prntscrn olayı çözecektir :)

   Misafir 29 Haziran 2017 13:10 Perşembe (0) (0)
  • Facebook'tan fotoğraf çalmak tarih olacak!

   PRİNT SCREEN VAR :) HADİ KOLAY GELSİN

   Misafir 28 Haziran 2017 09:17 Çarşamba (1) (0)
  • Facebook'tan fotoğraf çalmak tarih olacak!

   %100 Güvenlik olmadığını hala öğrenemediler mi, yoksa milleti mi kandırıyorlar...

   Misafir 23 Haziran 2017 12:34 Cuma (0) (0)
  • Facebook'tan fotoğraf çalmak tarih olacak!

   yorumum neden yayınlanmıyor

   Misafir 23 Haziran 2017 07:41 Cuma (0) (0)
  • Facebook'tan fotoğraf çalmak tarih olacak!

   Eğer bilgisayar sizinse yada erişim yetkiniz varsa ekranda çıkan herşeyi ve fazlasını alabilirsiniz . Hiç bir güvenlik plug-in buna engel olamaz. Facebook istediği kadar kassın.

   Misafir 22 Haziran 2017 19:11 Perşembe (0) (0)
  Yorumları Göster