Galaxy Note 7'nin bataryalarını kim test etti?

Galaxy Note 7'nin bataryadan kaynaklanan sorundan dolayı patladığı düşünülüyor. Peki, Galaxy Note 7'nin bataryalarını kim test etti? Bütün suç Samsung'da mı?

Samsung, Note 7'yi satıştan çekip satılan cihazları da geri çağırmasına rağmen, teknoloji dünyasına her gün yeni bir Note 7 haberi konuk oluyor. Bu sefer ise Galaxy Note 7'nin bataryalarının kim tarafından test edildiği açıklandı. Açıklamalara göre; Samsung'un bu konuda hata yaptığını söyleyebiliriz.

Galaxy Note 7 ile uçağa binene hapis şoku!

Apple, Sony ve HTC gibi firmalar telefonlarının bataryalarını CTIA onaylı 28 laboratuvardan birine test ettiriyor. Samsung ise CTIA laboratuvarı yerine bataryalarını kendisi test ediyor. Tüm Galaxy serisinde olduğu gibi Galaxy Note 7'nin de bataryalarını kendi test eden Samsung, hiçbir problem olmadığ için cihazları satışa sunmuş.

Ancak ilk seride sorun olması ve cihazların geri çağırılmasından sonra, firma yine CTIA laboratuvarını tercih etmemiş ve yine kendisi test etmiş.

1476696560_note7a.jpg

Bir telefonun bataryadan dolayı patlaması ve sonrasında yine CTIAın tercih edilmemesi çok yanlış bir hamle olmuş. Note 7'nin bataryası IEEE standartlarına her ne kadar uygun olursa olsun yine de CTIAın test etmesi gerektiği düşünülüyor. 

Note 7 patlamalarını hala araştıran Samsung, bakalım ilerleyen günlerde hangi nedenden dolayı telefonun patladığını açıklayacak?

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Galaxy Note 7'nin bataryalarını kim test etti?

   ya editör samsung kendi bataryalarını test ediyorsa ne olmuş bu bataryaları test edenler eşek değil ya bu telefonun yanma nedeni hala meçhul bu işin arkasından amerika çıkmazsa ismimi değiştiririm adım gibi eminim note 7 bu kadar güçlü iken iphone 7 yi yok edecekken neler olduda telefonlar yanmaya başladı hatta üretimi hatta geri çağırılması hatta amerikan tüketici hizmetlerinin açtığı dava ve patent davaları bir adaletsizlik olduğunu hala çözemediyse hiç telefon kullanmasın

   Misafir 19 Ekim 2016 21:19 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy Note 7'nin bataryalarını kim test etti?

   Bazıları zorla samsung alıyor galiba

   Misafir 17 Ekim 2016 23:31 Pazartesi (0) (1)
  • Galaxy Note 7'nin bataryalarını kim test etti?

   16.27 evet sen almazsan Samsung iflas eder aman ne olur al. Samsung dünya çapında milyardan fazla telefon imal eden bir firma iken tr de en çok kullanılan marka Samsung iken acaba tüm dünyada 30 adet tlf patladı diye firmayı yerin dibine sokmak hiç mantıklı değil ben de yıllardır Samsung kullanan biri olarak Samsung çok kaliteli cihazlara imza atan bir firma hatta bugün Apple a bile işlemci Qualcomm a işlemci üreten bir firma daha 1 hafta önce çıkan iPhone 7 patladı ne yapacağız iPhone almayacak mıyız eleştiri olur ama haksızlık olmaz.

   Misafir 17 Ekim 2016 22:07 Pazartesi (1) (0)
  • Galaxy Note 7'nin bataryalarını kim test etti?

   hayatta samsung almam artık.

   Misafir 17 Ekim 2016 16:27 Pazartesi (3) (3)
  • Galaxy Note 7'nin bataryalarını kim test etti?

   Kim test etti kardeşim bu telefonu da bu hale geldi? :D

   Misafir 17 Ekim 2016 12:51 Pazartesi (1) (0)