Galaxy Note 7 nedeniyle havayollarında güvenlik önlemleri arttı

Samsung Galaxy Note 7 patlamaları nedeniyle havayollarında güvenlik önlemleri arttırıldı. Bu önlemler sadece telefonlar için değil diğer elektornik cihazlar için de geçerli.

Samsung Galaxy Note 7 için CPSC (Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu) tarafından yapılan geri çağırma duyurusundan sonra pek çok havayolu pilleri aşırı ısınma tehdidi olan telefonlar ile mücadele için güvenlik önlemlerini arttırdı.

Galaxy Note 7 nedeniyle havayollarında güvenlik önlemleri arttı

Birçok hava yolları şirketi artık dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi pili aşırı ısınıp yangın çıkaracak elektronik cihazlar için ekstra önlemler almaya başladı. Ayrıca firmalar personellerine de bu konuda eğitim verecek.

Delta Air Lines bu tür cihazları taşımak için yangın önleme çantaları bulunduruyor. Şirket, 2017 yılı sonuna kadar bünyesinde bulunan 166 uçakta bu tür çantalardan temin edecek.

1476005387_samsung28.jpg

Southwest Airlines şirketi de Galaxy Note 7 patlamalarından sonra bu çantalarla ilgilendiğini belirtti ancak henüz bünyesinde bulundurmuyor. Bu yangın engelleyici çantaların fiyatı da oldukça pahalı. Küçük cihazları koruyacak çantalar 500 dolardan, dizüstü bilgisayar gibi büyük cihazları koruyacak çantalar ise 3.000 dolar gibi bir fiyat ile satılıyor.

Samsung, Galaxy Note 7 fiyaskosu için özür diledi

FAA, uçak ve havalimanlarında aşırı ısınma nedeniyle yangın, duman veya bir patlamaya dair son 25 yılda 129 olayın gerçekleştiğini söyledi. Bu eğilim devam ederse, bu durun önümüzdeki yıllarda daha kötü hale gelebilir çünkü, 2016 yılında bu olayların toplam sayısının 23 olduğu kaydedildi.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Galaxy Note 7 nedeniyle havayollarında güvenlik önlemleri arttı

   ya bırakın şu haberleri artık note 7 patlıyormuş bilmem neymiş tamam bir firmanın adını karalamayı başardınız helal olsun samsung zaten açıklama yaptı note 7 ler toplatılacak diye siz hala neyin haberini yapıyorsunuz anlamıyorum siz gidin patlayan iphonelerin haberini yapında birazda Amerika zarar etsin ama nerede sizde o düşünce

   Misafir 16 Ekim 2016 15:24 Pazar (0) (0)