Galaxy Note 7 öldü! Samsung resmen açıkladı!

Samsung Galaxy Note 7 artık yok! Samsung yaptığı açıklama ile Galaxy Note 7 üretimini tamamen durdurduğunu resmen duyurdu.

Dün yayınladığımız bir haberde, Samsung’un iş ortaklarından sızdırılan bilgilere göre Galaxy Note 7’nin üretiminin geçici olarak durdurulduğunu duyurmuştuk. Şimdi de Samsung resmi bir açıklama yaparak, Galaxy Note 7 üretimini kalıcı olarak durdurduğunu açıkladı.

Samsung'dan uyarı: Galaxy Note 7 kullanmayın!

Galaxy Note 7 artık üretilmeyecek!

Samsung yaptığı açıklamada, “Bizim en önemli önceliğimiz müşterilerin güvenliğidir. Bu nedenle Galaxy Note 7 üretimini durdurmaya karar verdik” dedi. Bu durdurma işlemi sözde güvenli yenilenmiş telefonlar için de geçerli.

Samsung Galaxy Note 7 ağustos ayında satışa sunulduğunda büyük bir başlangıç yapmıştı ancak sonu hayal kırıklığı oldu. Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunları nedeniyle değiştirme programı düzenleyerek kullanıcılara güvenli olarak belirttiği yeni versiyonlarını sunmaya başlamıştı. Ancak ikinci bir fiyasko yaşandı ve güvenli denilen yeni Galaxy Note 7’lerde patlamaya başladı.

1476079532_104004796-gettyimages-612798428.530x298.jpg

En son yine güvenli olarak belirtilmiş Galaxy Note 7 uçakta patlamış ve Federal Havacılık İdaresi’nin uçaklara alınan Galaxy Note 7’lerin tehlikeli olabileceği konusundaki uyarıları haklı çıkmıştı. Yeni gelen bilgilere göre Galaxy Note 7’nin güvenli olarak belirtilmiş başka bir modeli daha patladı. Ancak kötü olan şey ise Samsung’un bu durumu örtbas etmeye çalıştığı iddiaları oldu.

Galaxy Note 7 neden patlıyor?

Samsung, geçtiğimiz hafta içerisinde beş adet yenilenmiş Galaxy Note 7 patlamsı haberinden sonra pes etti ve Galaxy Note 7 üretimini tamamen durdurdu.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Galaxy Note 7 öldü! Samsung resmen açıkladı!

   Dahada note serisi çıkmaz. Her ay yeni bi telefon çıkartısan bi projeye yoğunlaşmazsan çok üretim çok satim mantığıyla ilerlersen amiral geminde patlar marka değerinde düşer...

   Misafir 12 Ekim 2016 15:31 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy Note 7 öldü! Samsung resmen açıkladı!

   Yıllar önce ericsson T68 den sonra en beğendiğim model note7 idi. Buda bizim şanssızlığımız. Kendi gitti vr ile ilk defa aldığım kılıfı yadigar kaldı.

   Misafir 12 Ekim 2016 10:00 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy Note 7 öldü! Samsung resmen açıkladı!

   Ihtıras kadar kotu bır sey bılmem ben sadwce batarya sorunu olsa toplamazlardı teknık sıkıntı var telefonda baska bır sey o olmadı baska fırmaya yaptırır kurtarırdı aferın brezılya dıZılerındeku kotu adam korelı apple

   Misafir 12 Ekim 2016 09:15 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy Note 7 öldü! Samsung resmen açıkladı!

   Note 7 yi VR ye takmayin beyninizi uçurur.ki zaten aldiysan uçacak birşey yoktur

   Misafir 11 Ekim 2016 23:58 Salı (9) (3)
  • Galaxy Note 7 öldü! Samsung resmen açıkladı!

   yazik oldu yaaa harika telefondu ama sonu kotu oldu.ama bu kadar model cikarinca bi yerden patlak verirsin olucagi buydu..

   Misafir 11 Ekim 2016 22:02 Salı (1) (0)
  Yorumları Göster