Galaxy Note 7 yeniden satışa sunuldu

Samsung'un patlama sorunu ile gündeme gelen ve bu olaylardan sonra satışı durdurulan Galaxy Note 7 modelinde yeni bir gelişme yaşandı. Galaxy Note 7 tekrardan satışa sunuldu. Peki, yenilenmiş Galaxy Note 7 modellerinde patlama sorunu çözüldü mü?

Samsung'un özellikleri ile büyük ses getiren Galaxy Note 7 modeli, bataryada meydana gelen mühendislik hatası olarak nitelendirilen bir sorundan dolayı saatli bomba gibi patlamış ve yaşanan patlama olaylarından sonra satışı durdurulmuştu. Samsung, burada büyük bir risk alarak yapılması gerekeni yaptı.

Firma, Galaxy Note 7 sahiplerinden cihazlarını iade etmelerini ve paralarını geri almalarını veya cihazları değişim için gönderip başka bir Galaxy modelini ücretsiz geçici bir süre kullanmalarını talep etmişti.

Galaxy Note 7 tekrardan raflarda!

Galaxy Note 7 patlama olaylarından uzun bir süre sonra, Samsung telefonu yeniden satışa sundu. Güney Kore'de satışına başlanan Galaxy Note 7, söylenene göre batarya patlama sorunundan tamamen kurtulmuş.

Şimdilik sadece Güney Kore'de yeniden satışa sunulan Galaxy Note 7, tahminlerimize göre; Ekim sonunda Türkiye'de yeniden satışa sunulacak.

Ancak daha önce değişimden gelen Galaxy Note 7 modellerinin çok nadir de olsa patlaması, Samsung'a olan güveni biraz zedeledi. 

Samsung için 4. çeyrek mali raporları önemli!

iPhone 7'ye rakip olması beklenen Galaxy Note 7'nin bu olaylardan sonra pek şansı bulunmuyor. 2016'nın 4. çeyrek mali raporlarında Samsung'un bu olaydan ne kadar ağır bir şekilde etkilendiğini Aralık ayında göreceğiz. Bakalım Note 7 ile yakalanamayan başarı, 2017'nin ilk çeyreğinde tanıtılacak olan Galaxy S8 ile yakalanabilecek mi?

1475487852_galaxy-note-7-relaunch-1.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Galaxy Note 7 yeniden satışa sunuldu

   tahminlerimize göre ekim sonu diyor :) arkadaş samsung açıklama yapmış 27 eylülde ne tahmin ediyosun..Sordum cevahir'deki samsung'a gelmiş ama satış yapamıyor,değişimler bitmeden.haftaya başlayacak satışlar.

   Misafir 04 Ekim 2016 15:04 Salı (0) (0)
  • Galaxy Note 7 yeniden satışa sunuldu

   Note7 lerin değişimi bayilerden yapılabiliyor. Yeni Note7 ler Türkiye ye geldi. Ben değişim yaptım sorunsuz çalışıyor. Samsung u tebrik ediyorum.

   Misafir 04 Ekim 2016 01:25 Salı (1) (0)
  • Galaxy Note 7 yeniden satışa sunuldu

   Admin ne kadar apple yanlısı olduğunu yeterince belli etmişsin. Tutup bize bir fotoğraf üzerinden defalarca yorum yaptınız. Samsungun bilgi verdiği cihazlar haricinde hiç bir bilginiz olmamasına rağmen defalarca oluyormuş gibi makale yayınladınız resim video ve kanıt olmadan nasıl bunlarınyazıyorsunuz? Sizi ve bu tür tutumunuzu denetleyen bi kurum yok mu? Yazık diyorum başka söz bırakmadınız. Rekabet kurulu dahi sizi ve Apple ın bu tür medya oyunarını destekleyen tüm teknoloji forum ve haber siteleri hakkında şikayette bulunacağım

   Misafir 03 Ekim 2016 23:47 Pazartesi (1) (0)
  • Galaxy Note 7 yeniden satışa sunuldu

   enkısa zamanda galaxy s6 satıp note 7 alıcam iphone 7 ye inat güney kore bizim dostumuz.

   Misafir 03 Ekim 2016 14:26 Pazartesi (2) (3)
  • Galaxy Note 7 yeniden satışa sunuldu

   adamlar nasıl s6 edge yi ilk tanıttıklarında herkes 4 5 yıl sonrasındaki teknolojiyi şimdi piyasaya sundu demişti. Note 7 den sonra yaşanan sülkülasyonu ancak yine böyle bir cesaret gösteretek Galaxy S8 ile unutturabilir. yani bu telefon çok daha iyi ve iddialı olacak. sabıtsızlıkla bekliyorum.

   Misafir 03 Ekim 2016 13:20 Pazartesi (0) (1)