Galaxy Note 7 üretiminin durması iPhone 7 satışlarını etkiler mi?

Samsung Galaxy Note 7'nin üretiminin durdurulması iPhone 7 satışlarını ne kadar etkileyecek? Galaxy Note 7'nin yok oluşu iPhone 7'ye yarayacak mı?

Güney Koreli dev telefon üreticisi Samsung, tarihinin en şansız yılını yaşadı. Popüler Note serisine, geçtiğimiz Ağustos ayında Galaxy Note 7 akıllı telefonunu tanıtan Samsung, patlama nedenleri ile Galaxy Note 7 üretimi ve satışına tamamen son vermek zorunda kaldı.

Galaxy Note 7 neden patlıyor?

Galaxy Note 7'nin yok oluşu iPhone 7'ye yarayacak.

Samsung Galaxy Note 7 piyasaya sürüldüğünde en iyi akıllı telefon kategorisinde üst sıradaydı ve ilk çıktığında rekor sayıda satış yapmıştı. Ancak patlama sorunlarına çözüm bulunamaması ile şirket üretime son vermek zorunda kaldı. Bu da muhtemelen en büyük rakibi iPhone 7’ye yarayacak.

1476258971_note-7.jpg

Drexel Hamilton analisti Brian White’a göre Samsung Galaxy Note 7 fiyaskosu 8 milyon ek iPhone 7 satışı sağlayacak. Analist, Samsung’un eğer patlama sorunları yaşanmasaydı yılın ikinci yarısında 10 milyon ve 14 milyon arası Galaxy Note 7 satışı beklediğini belirti. Apple’ın bu satıştan yüzde 57 ve yüzde 80 arası pay kapabileceği söyleniyor.

Galaxy Note 7 öldü! Samsung resmen açıkladı!

White, Shenzhen bölgesinde 30 perakende mağazalarında yapılan alışverişlere dayalı olarak yapılan araştırmaya göre, iPhone’un rekabet üzerinde ivme kazandığını söylüyor.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Galaxy Note 7 üretiminin durması iPhone 7 satışlarını etkiler mi?

   Sıfat kanseri ayfonlara gün dogdu

   Misafir 13 Ekim 2016 08:00 Perşembe (0) (0)
  • Galaxy Note 7 üretiminin durması iPhone 7 satışlarını etkiler mi?

   iphone 7 de patladi. sirada iphone 7 plus var. Tüm gözler sony ve htc patlamalarinda. lg ye laf yok o huawei ile yarisip duruyo ama zte meizu ve xiaomi ataktalar. bekliyoruz cinli firmalari. Türkiye olarak yerli markaları bile cinden getiren casper ginoee den general mobile zte den turkcell zte cihazlari vodafone kendi yapimi avea turktelekom zte yapimi cihaz satıyor. ha bide kaan diye yerli marka cikarttilar ya oda Çin de yapilip getiriyor sadece Türkiye de cihaz onarimi ve parca değişimi yapılıyor. saf saf iphone samsung htc sony e para yatirip mal gibi hava atma derdinde olmayin. uygun fiyatlı bulup kullanin.cebiniz yanmasinnnnnn

   Misafir 12 Ekim 2016 22:13 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy Note 7 üretiminin durması iPhone 7 satışlarını etkiler mi?

   Bana farketmez LG g5 im var ne isinma ne yanma ne donma telefonumu seviyorum

   Misafir 12 Ekim 2016 21:55 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy Note 7 üretiminin durması iPhone 7 satışlarını etkiler mi?

   NOTE 5 parlar

   Misafir 12 Ekim 2016 19:34 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy Note 7 üretiminin durması iPhone 7 satışlarını etkiler mi?

   Android ile ios un ne alakası var. Hadi deseniz ki HTC Sony gibi üreticilere yarar mı bu olay neyse. Ama android kullanan zaten ios kullanmaz.

   Misafir 12 Ekim 2016 18:33 Çarşamba (1) (0)
  Yorumları Göster