Galaxy S8 satışları hayal kırıklığı olabilir!

Samsung Galaxy S8, Galaxy S7'ye göre ne kadar satış yaptı?

Yatırımcıdan gelen ve aracı kurum analistlerine aktardığı bir raporda, Samsung Galaxy S8 ve S8+ amiral gemisi cihazlarının geçen yılki Galaxy S7 akıllı telefonları kadar hızlı satış yapmadığı belirtiliyor.

Samsung Electronics, çok beklenen Galaxy S8 ve S8 + Android destekli akıllı telefonlarınsatışlarını Nisan ayı sonlarında başlattı ve iki buçuk aydır satışta olmasına rağmen, Güney Kore’li üreticinin Galaxy S7’nin geçen yılki satışlarına göre % 20 daha az cihaz sattığı söyleniyor.

1490858234_galaxy-s8-ile-galaxy-s7-karsilastirma-4.jpg

 

Rakamlarla baktığımızda, Samsung, ilk iki ayda 9.8 milyon Galaxy S8 ve S8+ birimi sattı. Bu, geçen yıl satılan 12 milyon Galaxy 7 biriminden yaklaşık yüzde 20 daha düşüktü. Analistler, neden olarak ise ürünün kalitesinden ziyade çok satılan akıllı telefon pazarından kaynaklandığını söyledi.

Bununla birlikte Samsung, resmi lansmanından üç hafta sonra Mayıs ayı ortasında Galaxy S8/S8+ cihazlarının global gönderilerinin 10 milyon adedi aştığını açıkladı. Yerel analist, "10 milyon sevkiyattan bu yana, satışların yavaşlamasından dolayı muhtemelen satış rakamları açıklanmıyor" dedi ve "S8'in S7'den daha az sattığını düşünüyoruz" diye belirtti.

The Investor, yeni bir raporda, Samsung Electronics'in çeşitli akıllı telefon parçalarının arz emirlerini azalttığını ve bunun da Galaxy S8 / S8+ satışlarının yavaşladığına işaret ettiğini söyledi. Bununla birlikte, Samsung'un Kore'de üretilen Bixby akıllı arayüzü veya patlayan Galaxy Note 7 modelinin de satışların azalma nedeni olabileceği söylendi.

Yatırımcı, Galaxy S8'in yavaş satışıyla ilgili olarak bir Samsung yetkilisine başvurdu ancak görünüşe göre Galaxy S8 ve Galaxy S7 satışlarını doğrudan karşılaştırmaktan kaçındı. Galaxy S8 ilk önce üç ana pazarda satış yapmaya başladı. Samsung yetkilisi "S8'in satış hacminin S7'nin satış hacmine benzediğini" belirtti.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Galaxy S8 satışları hayal kırıklığı olabilir!

   s7 de az satmasi gayet normal. Note7 fiyaskosundan sonra insanlar dort gozle s8 mi bekleyecekti. baska markalara yonelen cok. ikinci neden s8 cok pahali 3. neden insanlar bu bombeli ekrandan sıkıldı androidden sıkıldı 4. neden s7 edge cok iyi telefon insan neden onu satip s8 alsınki bir sene daha gayet iyi bir sekilde kullanilabilir.

   Misafir 15 Temmuz 2017 20:32 Cumartesi (3) (0)
  • Galaxy S8 satışları hayal kırıklığı olabilir!

   Ekran hatalari yuzunden artik kimse guvenmez.S7de.3-5aylik cihazlarda kronik ekran sorunlari var.Kim neden guvenip alsin.Kimi servisler garantiyede sokmamak gibi pislikler yapiyorlarmis.Ekran 1000tl.telefonmu olur?? Kim neden guvenio o kadar para versin S8 e.

   Misafir 15 Temmuz 2017 00:06 Cumartesi (3) (0)
  • Galaxy S8 satışları hayal kırıklığı olabilir!

   Daha ne satacaksınız ki zaten, dünya nüfusunun yarısına siz sattınız? Bir kişiye 2-3 telefon satmayı falan mı planlıyordunuz?

   Misafir 14 Temmuz 2017 09:29 Cuma (0) (1)
  • Galaxy S8 satışları hayal kırıklığı olabilir!

   Iphone cikmasini bekliyor bir cok kisi, iphone da gorup ona gore karar vericek.

   Misafir 14 Temmuz 2017 00:35 Cuma (3) (0)
  • Galaxy S8 satışları hayal kırıklığı olabilir!

   s8 ve s8 plus ta fiyat çok uçuk ve uçtan uca ekran saçmalığı da var diyebiliriz s7 ve s7 eedge fiyatı onlara göre fiyat daha düşük onuda göz önüne almak lazım

   Misafir 13 Temmuz 2017 21:03 Perşembe (2) (0)
  Yorumları Göster