Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

Samsung'un çiçeği burnunda amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı bir sorun ortaya çıktı.

Galaxy Note 7 ile geçen yılın fiyaskosundan sonra, Samsung'un Galaxy S8 ve  Galaxy S8+ ile hiç bir sorunu yaşamaması çok önemliydi. Bu nedenle, firma ekstra zaman harcadı ve amiral gemisi modellerinin herhangi bir sorun olmadan başlatılmasını sağlamak için telefonları her zamankinden bir ay sonra tanıttı. Ancak son birkaç gündür, Kore'deki birkaç Galaxy S8 ve Galaxy S8+ sahipleri cihazlarında görünen kırmızımsı bir renkten şikayet etmeye başladı. 

Samsung Galaxy S8’i kullanan bazı müşteriler, yeni telefonlarının ekran panellerinde kırmızımsı bir ton bulunduğundan şikayet ediyor. 

1492496288_some-samsung-galaxy-s8s8-units-have-a-reddish-tint-on-the-screen.jpg

Galaxy S8'i önceden sipariş veren bir dizi müşteri, online sitelerde yeni telefonlarının renkli ekran ayarlarını düzelttikten sonra bile iyileşmeyen kırmızımsı bir ekrana sahip olduklarını yazdı.

Cihaz sahipleri, telefonlarındaki ekranların çok kırmızı olduğunu düşündükleri için başkalarına sordu. Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ın resimleri sosyal medya sitelerinde ortaya çıkınca, Samsung bu habere "Önemli bir sorun değil ve telefonun kendisi ile ayarlanabiliyor. Renk hala kırmızımsı görünüyorsa, müşteriler servis merkezinden değiştirebilirler.” yanıtını verdi. Fakat bu açıklama, zaten optimize edilmiş olduklarından ekranlarındaki rengi ayarlayamadığını söyleyen bazı Galaxy S8/S8+ sahiplerini memnun etmedi. 

 1492496363_some-samsung-galaxy-s8s8-units-have-a-reddish-tint-on-the-screen.jpg

Bir endüstri gözlemcisi, "Samsung, Galaxy S8’in renk dengesini sağlamak için koyu kırmızı teknolojiyi kullanıyor ve renk dengesini iyi ayarlayamıyor gibi görünüyor, çünkü onları seri üretmek için acele ediyor" dedi. 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

   Benim s8 plus telefonum 14.gününde ekrani kırmızı oldu ve soluklaştı.mavi ışık filtresi düzeltır gibi oldu ama cercevelerinin kenarı ķırmizi kaldi. Serviste 10 gun kaldı ve bir cevap verilmedi

   Misafir 27 Mayıs 2017 21:51 Cumartesi (0) (0)
  • Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

   Siz siz olun birdaha Samsung dan uzak durun birazdaha para verin gidin iphone alın ve kafanız rahat olsun tel bozuldu derdiniz olmasın ve en önemlisi bu modeli uzun yıllar kullanın telefon donmadan kasılma yapmadan...

   Misafir 19 Temmuz 2017 21:45 Çarşamba
  • Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

   Bu mavi isik filtresi.Gece kullaniminda uyku sorunu basta ilmak uzre zararli oldugu biliniyor.Mavi isik filtresi s7 de de mevcut.Bunu aktif edince boyle oluyor.S8 in en can sikan ozelligi bence fiyati.

   Misafir 19 Nisan 2017 14:07 Çarşamba (0) (0)
  • Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

   Yine samsung yine rezalet:D

   Misafir 18 Nisan 2017 17:12 Salı (0) (0)
  • Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

   Bakiyorumda yorum yazanlar hic bunlari dusunmiyor kdv ötv euro dolar farki tedarikçinin karı vs vs gayet normal size pahali geliyor.

   Misafir 18 Nisan 2017 16:41 Salı (0) (0)
  • Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

   Ya bana da denk gelirse diye s7 edge almaktan vazgeçme nedenlerimden biriydi ekranın bazı bölgelerinde pembelikler oluşu. Anlaşılan samsung pembelikleri lokal olmaktan çıkarıp ekranın tümüne yaymış:)). Utanmadan 5000TL fiyat çekiyorlar bir de bu ürünlere. Alan alsın, ne diyelim hayırlı olsun..

   Misafir 18 Nisan 2017 13:44 Salı (1) (0)
  • Galaxy S8 ve Galaxy S8+'da can sıkıcı sorun

   o sorun bende çıktı kırmızı pembe çizgi sorunu s7 edge de olan bi sorun yakında servise vericem işte bekliyorum bende işimden dolayı bi türlü servise veremedim eher yapmazlarsa samsung rezalet bidaha samsung kullanmıcam

   Misafir 18 Nisan 2017 19:01 Salı
  Yorumları Göster