Google Pixel 2, Note8 ve S8 sahipleri dertlerine doymuyorlar!

Google Pixel 2, Pixel 2 Plus, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 garip problemlerle karşı karşıya...

Google, Pixel 2 ve Pixel 2 Plus'ın modellerinin sorunları düşünüldüğünde kısacık bir mola bile veremiyor. Zira söz konusu cihazlar ciddi yazılımsal ve donanımsal problemler ile karşı karşıya. Pixel 2 sahiplerinin boğuştuğu sorunlar bu kez mikrofon ünitesine yoğunlaşmış durumda.

Maalesef mikrofon, telefon çağrılarında kesintiler yaşayabiliyor ve ses iletimi gerçekleşmiyor. Her nasılsa mikrofon, Google Assistant ve video kayıtlarında sorun teşkil etmiyor. Bilindiği üzere benzer mikrofon problemleri Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8'de de gerçekleşebiliyor. Bu da Google'a bağlı ciddi bir yazılım sorunundan kaynaklanıyor gibi gözüküyor.

1510315112_pixel.jpg

Söz konusu soruna henüz yazılımsal bir çözüm bulunamadı. Şimdilik tek seçeneğiniz ses aç ve kapa düğmesinden müdahale etmeniz. 

Gerek Samsung, gerekse Google'ın kendi modellerini etkileyen problemin çözümü için yoğun çalışmalar yürütülüyor. Umarız akıllı telefon sahipleri artık bu sorundan muzdarip olmak zorunda kalmaz.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Google Pixel 2, Note8 ve S8 sahipleri dertlerine doymuyorlar!

   Kardeşimin S8 de öyle bir sorun yok ama benim note 8 de var. Sorunun gürültü engelleme sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü arkadaşlarımla saatlerce konuşuruz evde hiç bir sorun yok ama geçen gün şirkette bir arkadaşımla konuşurken camı açtım trafiğin sesi yoğun bir şekilde (kamyon motoru kornalar vs :D ) geldiği için kapattım arkadaşımın sesini duyuyorum ama o beni duymuyor. Hemen kapatıp tekrar aradım sorun çözüldü.. Akabinde test için annemi aradım bu sefer yazıcının ordaydım bir tane çıktı alayım dedim teli dibine yaklaştırdım sonra yine mikrofon iptal oldu.. Çok yüksek seste karşıdakinin kulağını korumaya mı alıyor yoksa bu bir sorun mu bilmiyorum ama yüksek sesli yerlerde konuşmamaya özen gösteriyorum.

   Misafir Dün 08:44 Cuma (0) (0)
  • Google Pixel 2, Note8 ve S8 sahipleri dertlerine doymuyorlar!

   s8+ kullanıyorum bi sorun yaşamadım yalan haberlere itibar etmeyin

   Misafir 15 Kasım 2017 09:25 Çarşamba (0) (0)
  • Google Pixel 2, Note8 ve S8 sahipleri dertlerine doymuyorlar!

   Ben s8 kullanıyorum ama bir sıkıntı görmedim s8 in sıkıntısı neymiş anlamadım

   Misafir 12 Kasım 2017 10:22 Pazar (0) (0)
  • Google Pixel 2, Note8 ve S8 sahipleri dertlerine doymuyorlar!

   İşletim sistemi i.o olan telefon şirketi topu topu ortalama senede bir model çıkarıyor ona da ayda iki kere yama atıyor canım benim.... Yaaa

   Misafir 11 Kasım 2017 20:28 Cumartesi (4) (2)
  • Google Pixel 2, Note8 ve S8 sahipleri dertlerine doymuyorlar!

   İşletim sistemi Andr*id olan telefonun burnu afedersin şeyden çıkmazmış zaten :)

   Misafir 11 Kasım 2017 18:16 Cumartesi (2) (0)
  Yorumları Göster