Google Üniversite Seçimim platformu nasıl kullanılır?

Google tarafından hazırlanıp kullanıma sunulan Üniversite Seçimim isimli tercih robotu nasıl kullanılır?

Yazının ilk başında da belirttiğim gibi bu yararlı platform tercih döneminde ihtiyacınız olan bütün bilgileri tek bir adrese topluyor ve üniversite adayları için büyük bir kolaylık sağlıyor.


 

Elbetteki platform ilk sayfadaki 4 temel kısım ile sınırlı değil.Adayın popüler bölümlerle ilgili uzmanların yorumlarını videolar yardımıyla izleme olanağı da var.Bunun için platformun giriş sayfasında sağ üst köşede "İlham al" butonuna tıklamak yeterli.

1468954197_ilham-al.jpg


 

Başka bir özellik ise Hangout yayınları.Bu canlı yayınlara katılarak uzmanların destek, öneri ve ipuçlarını dinleyebilirsiniz.Bunun için yine giriş sayfasında sağ üst köşedeki "Bağlan" butonuna tıklamak yeterli olacaktır.Ayrıca bu sayfada geçmiş Hangout yayınlarını da izleyebilirsiniz.

1468954301_hangout.jpg


 

Yine oldukça yararlı olan diğer bir özellik ise destekleyen üniversitelerin kampüslerinde 360 derece panaromik sanal gezinti yapabilme imkanı.Bunun için sanal turunu yapmak istediğiniz üniversitenin üniversite profiline girmeniz ve sayfanın alt kısımlarında "Üniversiteyi keşfet" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

1468954714_drhdfg.jpg


 

Oldukça kolay bir kullanım arayüzüne sahip olan Üniversite Seçimim platformu daha da geliştirililecek.Bu sayede platform adaylar ve aileleri için teknolojinin imkanları çerçevesinde çok daha kolay hale gelecektir.Bizler Teknoloji Oku ailesi olarak tercih yapacak bütün adaylara kolaylıklar diliyoruz.Bu bağlamda tercih işlerini kolaylaştıracak başka platformlar türetildiğinde sizler için Üniversite seçimim platformunda olduğu gibi incelemeye devam edeceğiz.

    Yazar: Sezer Çevik

    YORUMLAR

    1000 - karakter kaldı.
    Yorumu gönder