HTC, telefon pazarından çekilebilir!

Akıllı telefon pazarında bir türlü umduğunu bulamayan HTC'nin bu pazardan çekileceği söyleniyor. Peki, HTC telefon pazarından çekilip hangi alana odaklanacak?

HTC son 2-3 yıldır akıllı telefon pazarında pek varlık göstermiyor. Gerek tasarım gerek de yazılım bölümünde yaptığı iyileştirmelerin meyvesini bir türlü alamayan HTC'nin, pazarlama konusunda ciddi eksiklikleri bulunuyor. Devler liginde yer alan Apple ve Samsung'un gerisinde kalan HTC'nin şimdi de telefon pazarından çekileceği söyleniyor.

Android ile çalışan Nokia telefonun tanıtım tarihi belli oldu

Söylentilere göre HTC, telefon pazarından mobil bölümünü satarak çekilecek. Aynı Nokia'nın yaptığı gibi bir olası satış işlemi durumunda HTC markasını taşıyan telefonları önümüzdeki yıl göremeyeceğiz.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, bu yılın Şubat ayının başında rekor seviyede düşük satış rakamlarına ulaştığından, iflas etmek istemiyorsa mobil bölümünü satması çok mantıklı olacak.

HTC'yi Google satın alabilir

Bazı raporlar ise, Google'ın gelecekte tanıtacağı yeni Pixel telefonları için HTC'nin mobil bölümünü satın almaya meyilli olduğunu söylüyor.

HTC, mobil bölümünü satarsa, muhtemelen VR cihazlarına odaklanacak. Bakalım HTC'nin geleceği ne şekilde olacak..

1479727087_htc-10-html-1.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • HTC, telefon pazarından çekilebilir!

   geçen okuduğum bir haberde de HTC 10 ile HTC nin kar ettiğini okudum valla bu haberler artık çok tutarsız gerçek hangisi bilmiyorum

   Misafir 21 Kasım 2016 22:58 Pazartesi (0) (0)
  • HTC, telefon pazarından çekilebilir!

   Vestel aşsa keşke

   Misafir 21 Kasım 2016 21:00 Pazartesi (0) (1)
  • HTC, telefon pazarından çekilebilir!

   Vestel alsa keşke

   Misafir 21 Kasım 2016 21:00 Pazartesi (0) (2)
  • HTC, telefon pazarından çekilebilir!

   Adam gibi fiyatla satışını yaparsan satardın hatçem;)

   Misafir 21 Kasım 2016 19:23 Pazartesi (4) (0)
  • HTC, telefon pazarından çekilebilir!

   htc nin satış politikası yanlış pazarlamada iş yok ve yüksek maliyet az satışı beraberinde getiriyor fiyat konusunda rekabetede gitmiyor. Aslında arayüz konusunda optimisazyon konusunda htc androidde bir numara diğeceğimiz bir telefon

   Misafir 21 Kasım 2016 19:21 Pazartesi (0) (0)
  Yorumları Göster