Huawei, telefon satışlarında birinci sıraya yerleşebilir

Çin'in yükselen yıldızı Huawei, 2017'nin üçüncü çeyreğinde Apple ve Samsung'u geride bırakabilir.

Bugün yayınlanan bir rapor; Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei'nin, Eylül ayı sonunda sona erecek olan üçüncü çeyrek mali yılında, Apple'dan daha fazla telefon satacağını gözler önüne seriyor. Huawei'nin şirket politikasına baktığımızda da; şirketin 2021 yılına geldiğinde dünyanın önde gelen telefon üretici olmayı hedeflediğini görünüyoruz.

Apple ve Samsung'a telefon pazarında ciddi bir rakip olan Huawei, P ve M serisi telefonları ile satış rakamlarını arttırmayı başarmıştı. Ancak bu başarının, bu kadar kısa sürede bu kadar fazla olacağı tahmin edilememişti. Raporlar, Huawei'nin bu şekilde telefon satmaya devam ederse; üçüncü çeyrekte Apple'ın iPhone'undan daha fazla telefon satacağını söylüyor.

Üçüncü çeyrekte Huawei, ikinci çeyrekte sevk edilen 38.5 milyona kıyasla 40 milyon adetten fazla satış yapabilir. Aynı zamanda, iPhone'un satışları ise Temmuz'dan Eylül'e kadar düşebilir. Bu çeyrekte, tüketicilerin gelecek 2017 yeni telefonları piyasaya sunuluncaya kadar iPhone modellerini satın almayı bırakmaları bekleniyor.

Apple'ın mali yılın üçüncü çeyreğinde şirket, 41.3 milyon iPhone sattı ve bu rakam, yıllık bazda küçük bir iyileşme göstermişti. Ancak bu iyimser gidişat, kullanıcıların iPhone 8'i beklemesi ve bu yüzden iPhone almaması ile üçüncü çeyrekte biraz kötüye gidecek.

1502432298_huawei-p10.jpg

2017'nin 2. çeyreğinin sonunda; Huawei, küresel akıllı telefon pazarında %11.3'lük bir paya sahip oldu. Apple'ın %12 olan payı, Huawei'nin yaklaşık 2,5 milyon telefon adedi üretmesini sağladı. Temmuz'dan Eylül'e kadar olan dönemde; Huawei'nin akıllı telefon satışlarında zirveye oturması bekleniyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Huawei, telefon satışlarında birinci sıraya yerleşebilir

   Bende yeni aldım p9 lite 2017 ama neden se yazılım içeriği gösteren program larda p8 çıkıyor,,, bu da başka bir olay,,, ama ne olursa olsun sağlam cihaz yapmışlar ve aldığı ücretler bir iPhone yada samsung kadar el yakıcı değil tebrik ederim,,, ilk modemle başlayan hikaye başarıya doğru gidiyor zaten bu tarz markalar oldukça daha asla Samsung LG gibi servisler inde bile iş olmayan markalara hak etmediği paraları vermem,,, yürü huawei kim tutar seni ahahaha ha,,,, 7K✰

   Misafir 13 Ağustos 2017 21:51 Pazar (0) (0)
  • Huawei, telefon satışlarında birinci sıraya yerleşebilir

   Huawei p9 kullanıyorum ve telefon kesinlikle muhteşem malzame kalitesinden kamerasına kadar her şeyiyle parasının hakkını veriyor

   Misafir 11 Ağustos 2017 23:12 Cuma (0) (0)
  • Huawei, telefon satışlarında birinci sıraya yerleşebilir

   Samsu gdan ve Appledan çok daha iyi ürünleri. Özellikle servisi 1 numara Türkiyede

   Misafir 11 Ağustos 2017 12:05 Cuma (2) (0)
  • Huawei, telefon satışlarında birinci sıraya yerleşebilir

   samsung 1 samsungu aasla geceme cecicek deyenler gecsinde gorelim!!!

   Misafir 11 Ağustos 2017 11:29 Cuma (0) (0)
  • Huawei, telefon satışlarında birinci sıraya yerleşebilir

   Kusurabakmayın ama samsung çöp sadece apple

   Misafir 11 Ağustos 2017 21:52 Cuma
  • Huawei, telefon satışlarında birinci sıraya yerleşebilir

   Huawei mate 8 den sonra mate 9 a geçtim. Gerçekten çok iyi bi telefon. Birde huaweide dikkatimi çeken şey diğer telefon modelleri gibi kronik sorunu olmayan bir marka. Adamlar bu işi çok iyi yapıyor.

   Misafir 11 Ağustos 2017 11:00 Cuma (1) (0)
  Yorumları Göster