iOS 11'in Denetim Merkezi, Wi-Fi'ı kapatmıyor!

iOS 11 ile yenilenen Denetim Merkezi bölümünün, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını kapatmadığı ortaya çıktı. Peki, Denetim Merkezin'den Wi-Fi'ı kapat dediğimiz zaman aslında ne oluyor?

Apple'ın iOS 11'deki yeni Denetim Merkezi, özelleştirilebilir bir düzen ve 3D Touch ile erişilebilen yeni ek denetimlerin sayısı ile daha kapsamlı bir özellikler ile sunuyor. Ancak bu avantajlarının yanında Denetim Merkezi bir takım dezavantajlar ile birlikte geliyor.

iOS 11'deki Denetim Merkezi'nde yer alan Wi-Fi ve Bluetooth kısaya yollarına bastığınız zaman, iOS 10 ve daha önceki sürümlerdeki gibi direkt olarak bu fonksiyonlar kapatılmıyor.

Örneğin; Wi-Fi'da X ağına bağlısınız ve Denetim Merkezi'nden Wi-Fi kısayoluna bastınız. Bu işlemin ardından Wi-Fi kapanmıyor, sadece X ağının bağlantısı koparılıyor. Aynı durum Bluetooth için de geçerli.

Apple'ın yanlışlıkla Apple Watch bağlantısını kesmeyi veya bir sürü kullanışlı özelliği kapatmayı zorlaştıran bu hamlesi, akıllıca bir hareket olmasına rağmen kullanıcıları gereksiz güvenlik risklerine açıyor. Güvenlik araştırmacısı Andrea Barisani, dün iOS 11'in lansmanından bu yana bu değişikliği fark etti ve bu konuda tweet attı.

1505974446_ios-11.jpg

Andrea Barisani; potansiyel saldırılardan endişeleniyorsanız, Anakart'a Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısını kesmeniz gerekiyor. Ancak iOS 11'de anakarttan bağlantı kesilmiyor sadece bağlantınız kopartılıyor. dedi.

Apple'ın bu konuda geri hamle yapmayacağını düşünüyoruz. Ancak sorunlar ile dolu iOS 11 için 2 hafta içerisinde düzeltme güncellemesinin kesinlikle geleceğini söyleyebiliriz.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iOS 11'in Denetim Merkezi, Wi-Fi'ı kapatmıyor!

   Kesinlikle tamamen kapatılmasından yanayım yoksa denetim merkezinde ne işleri var

   Misafir 24 Eylül 2017 17:53 Pazar (0) (0)
  • iOS 11'in Denetim Merkezi, Wi-Fi'ı kapatmıyor!

   Kesinlikle tamamen kapatılmasından yanayım yoksa denetim merkezinde ne işleri var

   Misafir 24 Eylül 2017 17:53 Pazar (0) (0)
  • iOS 11'in Denetim Merkezi, Wi-Fi'ı kapatmıyor!

   yahu ne saçma bir şey. donanımı kapatmadigin sürece bizene oradaki wi-fi logosundan. bağlantı koparmak nedir. Yeni yeni saçmalıklar çıkarıyor bu apple vallahi. hani bir seyide düzgün yap ya. 3.5mm girişini kaldırdıysan o dandik kulaklıklarını değiştir. hala dışarıdan bir ton ses geçiriyor ve dışarıya da naklen yayın yapıyor . hala şarjın hızlı tükeniyor. 30dk da şarjını fullemedigin sürece bize sunduğu kullanım zamanı asla katlanılmaz. samsung cihazları değer kaybetmese apple neki pazarda ! samsung ta versin en hızlısıysan 4 yıl güncellemeyi o zaman görelim bakalım apple kalıyormu piyasa da daha.

   Misafir 21 Eylül 2017 13:01 Perşembe (1) (0)
  • iOS 11'in Denetim Merkezi, Wi-Fi'ı kapatmıyor!

   Daha beta kullanırken belliydi tamamen kesmiyor WiFi yi. buda beni sini r ediyordu.

   Misafir 21 Eylül 2017 12:32 Perşembe (0) (0)