iPhone 7, patlamadan hamile kadını yaktı

Apple iPhone 7, hamile kadının ikinci derece yanmasına neden oldu. Ancak iPhone 7 patlamadığı halde kadın nasıl yandı?

Genellikle yatakta telefonunuz şarjda iken video izliyorsanız, bu haberi aklınızda tutmak isteyebilirsiniz. Avustralya'da yaşayan Melanie Tan Pelaez, iPhone 7'si şarjda iken yatağında film izliyordu ve o şekilde uyudu kaldı.

iPhone 7, hamile kadını yaktı

Sabah uyandığında ise kolunda bir acı hissediyordu ve bir şeylerin yanlış gittiğinin farkında olsa da ne olduğunu tam anlayamadı. Melanie, giyinmek için gittiğinde kolunun çok kırmızı olduğunu fark etti.

Hastaneye giden Melanie, bir dizi test yaptırdı ve kolunda yabancı bir nesneden dolayı yanık oluştuğu teşhisi konuldu. Aynı zamanda hamile olan Melanie, yanmasına neden olan kaynağı araştırmak için yatağını ve etrafını kontrol ettiğinde kolundaki izlerin iPhone 7 ve şarj kablosu ile eşleştiğini fark etti.

1479201570_melanie-tan-pelaez-suffers-a-second-degree-burn-on-her-right-arm-after-falling-asleep-on-her-iphone-7.jpg

Telefonunu yerel Apple Store’a götüren hamile kadın, telefonun hatalı olduğunu ispat edecek koku gibi herhangi bir delil yoktu. Yine de Apple Store telefonu aldı ve test için Cupertino’ya gönderdi. Melanie, Apple Store’un yeni iPhone 7 birimi verme teklifini reddetti çünkü ilk kez bir iPhone kullanıcısı olmasına rağmen artık güvenmiyor.

Yatakta iken telefonun üstüne yatılması telefonun hava almasını engeller ve telefonun aşırı ısınmasını sağlayabilir. Ayrıca üstelik şarjda ve video izleniyor olması bu ısıyı iki katına çıkarabilir. Eğer yatakta iken telefonunuzu kullanmanız gerekiyorsa, mutlaka şarjdan çıkarın.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 7, patlamadan hamile kadını yaktı

   Ben şarjda oyun oynuyorum video... izliyorum ayrıca akşam yatmadan önce telefonu şarja takıyorum sabaha kadar kalıyor bu arada telefonum (Galaxy S4 (I9505))

   Misafir 15 Kasım 2016 23:09 Salı (0) (0)
  • iPhone 7, patlamadan hamile kadını yaktı

   Apple ne zaman kendine suç buldu? Sizde tutmuş Apple ı savunuyorsunuz! Note 7 diye diye mangalda kül bıraktınız Apple gelince mi kusur kullanıcıda oldu. Rezil bir firma

   Misafir 15 Kasım 2016 22:59 Salı (3) (1)
  • iPhone 7, patlamadan hamile kadını yaktı

   apple samsunga oyun oynayip toplatti note 7 leri simdi de samsung yapiyo aynisini daha cok gelir bu haberler

   Misafir 15 Kasım 2016 19:23 Salı (2) (1)
  • iPhone 7, patlamadan hamile kadını yaktı

   apple iolphone 7 yi piyasadan geri çağırsın o gün battığı gündür

   Misafir 15 Kasım 2016 13:15 Salı (2) (2)