iPhone 7'nin Home tuşu bozulursa ne olacak?

Apple, iPhone 7 ile Home tuşunu kaldırmış ve Taptic Engine ile basma hissiyatını sağlamayı başarmıştı. Peki, iPhone 7'nin home tuşu bozulursa ne olacak?

Apple, her yıl ortaya çıkan "Home tuşu kalkıyor" söylentilerine iPhone 7 ile cevap vermişti. Home tuşundan vazgeçmeyerek farklı bir alternatif üreten Apple, bu sayede Home tuşunun bozulmasının önüne geçmeye çalıştı. iPhone 7'de Taptic Engine ile yekpare kasada basma hissiyatını sunan Apple, home tuşunda bozulma gibi aksilik yaşanması durumunda önlemini şimdiden almış görünüyor.

Home tuşu bozulursa bu uyarı çıkıyor!

iOS 10 güncellemesinde ortaya çıkan uyarı ekranı, iPhone 7 sahiplerinin home tuşu bozulduğunda ortaya çıkıyor. Eğer iPhone 7'nin home tuşunda sorun yaşanırsa; "servise götürmeniz gerekiyor" şeklinde bir uyarı ekranı karşınıza çıkıyor.

9To5Mac sitesinin haberine göre bu uyarı ekranı bir iPhone 7 kullanıcısının karşısına çıkmış ancak telefonu kapatıp açtıktan sonra sorun düzelmiş.

iPhone 7 Türkiye'de satışa sunuldu! İşte fiyatlar!

Sorunun neden kaynaklandığı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu sorunla karşılaşan başkalarını da görecek miyiz?

1476684009_iphone-7-home.jpg

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 7'nin Home tuşu bozulursa ne olacak?

   Örnek ben. Daha bir hafta oldu home tuşum bozuldu. Güya bozulmaların önüne geçilecekmiş külliyen yalan. Uyarı geldikten sonra sanal bir tuş geliyor o da ne kadar işimize yariyacaksa

   Misafir 06 Aralık 2016 12:27 Salı (0) (0)
  • iPhone 7'nin Home tuşu bozulursa ne olacak?

   Haha.. Türkiye'ye iş için yada turistik amaçlı gelmiş bir kullanıcının telefonunda bu uyarı çıkması halinde apple'nin uluslararası garanti hizmetinden de yararlanamayacak ve işini de telefon üzerinden yürütüyorsa (borsa/finans) rezil olacak zira Apple Türkiye'de kayıtsız hiçbir telefona servis hizmeti vermiyor! Bire bir yaşamış ve mağdur olmuş bir adam olarak yazıyorum bunları.

   Misafir 19 Ekim 2016 10:51 Çarşamba (0) (0)
  • iPhone 7'nin Home tuşu bozulursa ne olacak?

   He ya temassızlık olmuştur içinde parça az ö yüzden oynuyor

   Misafir 17 Ekim 2016 23:35 Pazartesi (0) (0)
  • iPhone 7'nin Home tuşu bozulursa ne olacak?

   bir temassizlik olmustur anlık olarak. yoksa ne olacak :S

   Misafir 17 Ekim 2016 13:55 Pazartesi (0) (0)