iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir

iPhone 8'in, 3D yüz tanıma teknolojisi ile geleceği söyleniyor. Touch ID artık yerini 3D yüz tanımaya bırakabilir.

Apple, Bloomberg raporuna göre; kullanıcıların telefon kilitlerini açmalarını, ödemeleri doğrulamalarını veya yüzlerini tarayarak güvenli uygulamaları başlatmalarını sağlayan yeni bir 3D sensörü test ediyor.

Apple, bir kullanıcının yüzünü taradığı ve birkaç yüz milisaniye içinde iPhone'un kilidini açabileceği yeni biyometrik güvenlik sisteminin hızını ve doğruluğunu optimize etmeye odaklanıyor. Yeni özellik sayesinde telefon masaya düz bir şekilde döşendiğinde bile çalışacak şekilde tasarlandığından telefonu açıp yüzünüze yakınlaştırmanız gerekmeyecek.

--> Yeni iPhone'lar hangi özellikler ile gelecek?

Kaynaklara göre; yeni biyometrik sistem hala test aşamasındadır ve iPhone 8'in piyasaya sürülmesi için zamanında uygun olmayabilir. Buna ek olarak, Apple'ın gelecekte Touch ID'yi yeni sistemle tamamen değiştirmek istediği söyleniyor.

1499146957_iphone-8.jpg

Yüz tarama işlemi bir parmak izi taramasından daha fazla veri puanı içerdiğinden, sistem daha güvenli kabul ediliyor. Kullanıcının bir fotoğrafı ve bir kontak lensle yenilebilen Galaxy S8'in iris tarayıcının aksine, Apple'ın algılayıcısı 3D derinliği algılayarak sistemi 2D görüntü çıktılarına karşı daha güvenli hale getiriyor.

Son olarak, Apple'ın, en yeni iPad tabletlerinde ProMotion ekranlarına benzeyen, yüksek çerçeve hızı ekranlara sahip yeni nesil iPhone prototiplerini test ettiği bildiriliyor.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir

   Touch ID giderse apple yüksek satış rakamlarını unutsun.

   Misafir 04 Temmuz 2017 23:53 Salı (0) (0)
  • iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir

   08:54 kes sesini adamlar yeni bir teknolojiden bahsediyor sen hala bilgisiz çomarlık yapıyprsun. İphone 6 plusdan beri şarj problemi yok hatta androidlerden daha iyi. Şimdi git güncelleme bile almayan aciz android telefon haberlerinle ilgilen.

   Misafir 04 Temmuz 2017 13:18 Salı (0) (2)
  • iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir

   Hahah yalana gel daha iyiymiş şarjı :) Androidde 3 gün full gidem telefonlar var sen neyi kıyaslıyon? Güncelleme alamayıp stabil telefon kullanmak varlen niye telefonu öldürsün Apple gibi güncelleme verip... Android güncelleme almamış haliyle bile iostam daha yeni özellikler sunuyoe merak etme

   Misafir 05 Temmuz 2017 00:16 Çarşamba
  • iPhone 8, 3D yüz tanıma teknolojisi ile gelebilir

   bırakın bu fanboyluğu ya o gelecek bu gelecek . gelse baştacı yapacaksınız ya elinizde prizle gezininiz bumu teknoloji öncülük

   Misafir 04 Temmuz 2017 08:54 Salı (0) (0)