iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

Apple'ın merakla beklenen iPhone 8 modeli hakkında ilk elle tutulur sızıntı geldi. İşte karşınızda iPhone 8'in tasarım çizimleri.

Apple, bu yıl iPhone'un 10. yılını kutlayacak. iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin yanında iPhone 8 veya iPhone Edition olarak isimlendirilecek özel iPhone modellerinin Eylül ayında tanıtılması bekleniyordu. iPhone etkinliğine daha aylar varken, iPhone 8'e ait olduğu söylenen tasarım çizimleri bugün internete servis edildi.

iPhone 8'in tasarım çizimlerinde en dikkat çeken nokta kamera oluyor. Çizimlere göre; iPhone 8'de de çift kamera kurulumu yer alacak. Bu kameranın çıkıntısı ile varla yok arasında olacak.

iPhone 8 ile çift ön kamera gelebilir

Ancak bu sefer lenslerin konumlandırılması yanlamasına değil diklemesine olacak. Ayrıca iPhone 8'in ön kamerası da çift kamera kurulumu ile gelebilir. Selfie fotoğraflardan daha çok yüz algılama teknolojileri için ön kamerada çift kuruluma yer verilmesi bekleniyor.

Bildiğiniz gibi Galaxy S8'in göz tarama sistemi oldukça güvensiz. Apple, fotoğraftaki gözden bile kilidi açan Galaxy S8'in Iris tarayıcısına, iPhone 8 ile güvenliği arttırdık şeklinde gönderme yapabilir.

Ana ekran tuşu gidiyor geniş ekran geliyor

Tasarımda bir diğer dikkat çeken nokta ise ana ekran tuşunun ortadan kalkması. Bildiğiniz gibi iPhone 7 ile zaten fiziksel olan ana ekran tuşu kaldırılmıştı. Apple, iPhone 8 ile bu tuşu tamamen kaldırıp ekranı alt bölüme doğru uzatabilir.

Böylelikle Infinity Display veya FullVision gibi gösterişli isimler ile adlandırılan, aslında geniş ekran olarak da tabir edilebilecek teknolojiye iPhone 8 ile geçilebilir. Bakalım Apple, komple ekran teknolojisini nasıl isimlendirecek?

Son olarak, iPhone 8'de yine 3.5mm kulaklık girişinin olmayacağını belirtelim.

1491557998_iphone-8.png

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

   19:49 benim yorumum bolca eksi almış tabi yarım akıllı fandroidlerden:) tabi onlar alışık değil kaliteye ve bir telefona para verip 4 sene kullanmaya şuan s4 nere iphone 5s nere onuda geçtim sonra çıkan s5 nere hepsi tarih oldu.... yaşı yetmeyen gaz ergenler anlamaz tabi öteki öfkeli eziklerde öfkeli öfkeli eleştirip geçer

   Misafir 10 Nisan 2017 02:55 Pazartesi (0) (0)
  • iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

   gecende de samsungile kavisli ekran icin anlasma yapmislardir hani. bu cizimde kavisli ekran goremiyorum hangisi yalan haber ????

   Misafir 08 Nisan 2017 14:35 Cumartesi (0) (0)
  • iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

   abi apple donuna etmiş deseler haber yapılıyor. bencil monarsist sistemi olan ios u nedense başka markalarda hiç görmedik o yüzden güvenilir bir sistem olmadığı kanısındayım. eğer guvenilirse tek kendisi değil birçok marka ios u kullansın. Android gibi ulusal ve serbest bir yapısı olsun. tabii bunları apple açgözlülük yaparak yine yapmazlar.

   Misafir 08 Nisan 2017 08:25 Cumartesi (0) (0)
  • iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

   S8 daha iyi tasarım olarak

   Misafir 07 Nisan 2017 22:51 Cuma (1) (0)
  • iPhone 8'in çizimleri ortaya çıktı!

   İşte beklediğim telefon 5s i yaklaşık 3,5 yıl kullandım bu çıkınca 4 yıl kullanmış olcam.. iphone 8 ide artık bi 4 yıl sorunsuz kullanırım.

   Misafir 07 Nisan 2017 19:49 Cuma (1) (2)
  Yorumları Göster