iPhone 8, paslanmaz çelik çerçeve ile geliyor

Apple, iPhone modellerinin yapı malzemesi değişiyor. iPhone 8, paslanmaz çelik çerçeve ile geliyor

Apple'ın yeni nesil iPhone'unun, geleneksel CNC işleme çerçeve yerine paslanmaz çelik dövme çerçeve ile geleceği söyleniyor. Bileşen siparişlerinin ise Foxconn Electronics (Hon Hai Precision Industry) ve ABD merkezli Jabil arasında paylaşılması gündemde.

Yeni nesil iPhone'un konvansiyonel alüminyum arka kapak tasarımından vazgeçmesi bekleniyor. Adı iPhone 8 olması beklenen telefonun, arka ve ön kısmı cam kaplama ve çerçevesi metal olan yeni bir tasarım kabul edilecek. Metal çerçeve, sağlamlığını artırmak, maliyetleri azaltmak ve üretim süresini kısaltmak için dövme işlemi kullanılarak paslanmaz çelikten imal edilecek.

1480364011_apple-iphone-8-2017-curved-wsj-01.jpg

Apple, daha önce de iPhone 4 modelinde, Foxconn ve Jabil tarafından sağlanan paslanmaz çelik bir çerçeve kullanmıştı.

Üst seviye tedarik zincirindeki kaynaklar, dövme işleminin maliyetinin mevcut yekpare CNC makine prosesine göre% 30-50 daha düşük ve kalite kontrolünün daha istikrarlı olduğunu söylüyor. Yeni tasarımın Apple'ın mevcut şasi tedarikçileri olan Catcher Technology ve Casetek'teki işlemleri etkileyip etkilemeyeceğine gelince, kaynaklar Apple'ın bu üreticilere dahili yapısal parçalar için sipariş vermeye devam edeceğini ve paslanmaz çelik kaplamanın da, daha da arıtılması gerektiğini belirtti.

Apple, yeni nesil iPhone'u üretmek için yakın zamanda Wistron'u da, Foxconn ve Pegatron Technology'ye ekledi. iPhone 8’in üretimini bu üç fabrika üstlenecek.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 8, paslanmaz çelik çerçeve ile geliyor

   apple hiç bir şeyi tam yapmıyor bu politikası da tutuyor iphone da bir özellik yıllar önce başka cihazlarda olsa bile iphone için bu bir yenilik oluyor zira kendine rakip olarak yine kendi ürettiği cihazı görüyor :)) bir iphone dan daha iyi yeni bir iphone ve haklılar da işletim sistemi ios samsungta da olsa kimse iphone almazdı sanırım :)) iphone alınmasının en büyük sebebi ios ve apple etiketi

   Misafir 12 Ocak 2017 00:18 Perşembe (1) (1)
  • iPhone 8, paslanmaz çelik çerçeve ile geliyor

   Samsung'ta IOS olsa bu durum Samsung telefona haksızlık olur zira Android gibi güçlü ve epeyi özellik barındıran işletim.sistemini kullanmak varken neden IOS kullansınki. Bu durum gerçekleşsin Samsung satışları yerlerde öte yandan LG HTC ve daha birçok marka neden Androidi tercih ediyor farkı kullanan biliyor. Hayatı boyunca sadece IOS kullananlar gelip yorum yapmasın bunun altına.

   Misafir 12 Ocak 2017 21:29 Perşembe
  • iPhone 8, paslanmaz çelik çerçeve ile geliyor

   Süper olur çelik kasa daha da kaliteye kavuşur bence

   Misafir 11 Ocak 2017 17:31 Çarşamba (6) (1)
  • iPhone 8, paslanmaz çelik çerçeve ile geliyor

   Mantıklı, iPhone 6-7 serisi ile ilk (3gs'ye kadar model) modellere benzer tasarıma dönen Apple, iPhone 8 ile de bu ilk modelleri takip eden 4-4s benzeri cam ve çelik tasarımla gelebilir. Bu da demek oluyor ki 2 yıl sonraki model ile aliminyuma tekrar dönüş olabilir.

   Misafir 11 Ocak 2017 16:11 Çarşamba (5) (1)