iPhone 8'deki yeni ekranın nasıl çalıştığını gösteren 7 resim

Apple'ın iPhone 8'deki yeni ekranın nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, haberimize bir gözatın.

Apple’ın bu sonbahar ayında piyasaya süreceğine inanılan yeni akıllı telefonu iPhone 8'in yeni konsept görüntüleri, telefonun alt kısmının nasıl görünebileceğini ve nasıl kullanılacağını gösteriyor.

iDropNews için Benjamin Geskin tarafından oluşturulan iPhone 8 konseptinde hiçbir fiziksel Ana Sayfa düğmesi bulunmuyor ve alt kısımda "işlev alanı" olarak tarif edilen bir bölüm var.

İdropNews'a göre "işlev alanı" olarak adlandırılan sanal Ana Sayfa düğmesi ve muhtemelen ekranda gömülü bir parmak izi algılayıcı bulunacak. Ancak Touch Bar, yeni MacBook Pro'da olduğu gibi müzik ve videoları kontrol etmek için de kullanılabilir.

"İşlev alanı" fikrinin bazı güvenilir kaynaklardan geldiği söyleniyor. Doğru tahminleri ile popüler KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından Şubat ayında bu özelliğin olacağı iddia edilmişti.

Sızıntılar ve raporlar, yeni iPhone 8'in 5.8 inç ekrana sahip olacağını gösteriyor ancak Kuo, o ekranın yalnızca 5.15 inç'inin geleneksel anlamda kullanılabileceğine inanıyor. Geri kalan kısım işlev alanına ayrılmış olacak.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda bu özelliklerin yer aldığı iPhone 8 konseptini inceleyebilirsiniz.

1493909853_iphone-8-function-area.jpg

 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 8'deki yeni ekranın nasıl çalıştığını gösteren 7 resim

   MacBook Pro Touch Bar gibi olacagina eminim.

   Misafir 04 Mayıs 2017 22:20 Perşembe (0) (1)