iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

Apple, iPhone 8 ile uzun süredir beklenilen kablosuz şarj özelliğini getirebilir. Diğer kablosuz şarjların aksine iPhone 8 farklı bir deneyim sunabilir.

Apple, önümüzdeki yıl ilk iPhone akıllı telefonunu tanıtmasının onuncu yılını kutlayacak. Bu yüzden şirketin “S” takısını atlayarak iPhone 7S değil, iPhone 8’i tanıtması bekleniyor. Teknoloji devinin onuncu yıl anısına yeni iPhone modelinde gerek tasarım gerekse teknik özellik açısından büyük yenilikler sunacağı iddia ediliyor.

iPhone 8'e merakla beklenen özellik geliyor

Bu özelliklerden biri de kablosuz şarj girişi olabilir. Zaten daha önce iPhone üretim fabrikası Foxconn’un kablosuz şarj modülleri üzerinde çalıştığı haberleri gelmişti. Şimdi gelen yeni bir rapor Apple’ın iPhone 8’de kablosuz şarj uygulayacağını gösteriyor.

Bu kablosuz şarj, bir duvar prizine ve iPhone’a gömülü bir alıcıya takılı bir verici ile 15 ft mesafeden iPhone’u şarj etmenize izin verecek. Geleneksel kablosuz şarj yöntemlerinde bir kablosuz şarj istasyonuna telefonunuzu yerleştirmek gerekiyor ancak Apple, kablosuz şarj teknolojisini tam anlamıyla kablosuz olarak kullanacak gibi görünüyor.

1478866664_wireless-charging.png

Bu teknoloji Energous tarafından geliştiriliyor ve Apple ile birlikte çalıştığına dair belirtiler mevcut. İddialara göre Energous, Dialog Semiconductor tarafından 10 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Apple, Dialog’un en büyük müşterisi konumunda yer alıyor ve satışlarının yüzde 70’nin Apple’a yapıldığı söyleniyor.

Tüm bunlar resmi olarak teyit edilmedi ancak gerçek anlamda kablosuz şarj özelliği iPhone 8 için büyük değişim olacaktır.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

   iphone dan bahsediyor samsung resmi var ne haldir

   Misafir 15 Kasım 2016 09:46 Salı (0) (0)
  • iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

   Hızlı şarj gelsin lütfen çok geç doluyo ve tasarım değişmeli artık baydı

   Misafir 13 Kasım 2016 10:18 Pazar (0) (1)
  • iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

   Hizli sarj müthiş iponede 5 saatte tam doluyor

   Misafir 12 Kasım 2016 11:48 Cumartesi (1) (0)
  • iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

   Çok erken oldu.ben acik soyleyeyim 10 da bekliyordum.birde VR bekliyorum 10 a ama ben android kullanicisiyim beni ilgilendirmiyor.sukur bunlarla 3 sene once tanıştım

   Misafir 12 Kasım 2016 04:02 Cumartesi (1) (1)
  • iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

   Simdi elmacilar utanmadan kablosuz sarj ilk iphone cikardi derler nede olsa diger markalar onceden yapar iphone ben yaptim der gec o isi

   Misafir 12 Kasım 2016 01:37 Cumartesi (2) (1)
  Yorumları Göster