iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

RM Videos ismindeki YouTube kanalı, iPhone'un parmak izi okuyucusunun sınırlarını zorladı. iPhone, bir kirpinin bile parmak izini okuyabiliyor! İşte o ilginç video!

iPhone 5s ile hayatımıza giren parmak izi okuyucusu Touch ID, iPhone 6s modeli ile daha hızlı ve daha güvenli hale gelmişti. iPhone 6s ve sonrası iPhone modellerinde yer alan Touch ID v2, daha hızlı parmak okumasından dolayı ana ekran tuşuna bir defa basma ile anında kilidi açıyordu.

Tabii bu durum telefonda bildirim var mı diye bu tuşu kullananları sinirlendirmişti. Ancak hızdan doğan bu handikap, iOS 10'da yer alan uyandırmak için kaldır özelliği ile bir nebze de olsa giderilmişti.

iPhone'un parmak izi konusunda çok hassas davrandığını biliyoruz. YouTube kullanıcısı olan RM Videos, iPhone'a bir kirpinin parmak izini okutmayı başardı. Güvenlik konusunda eğer paranoyak davranıyorsanız bir kirpi alıp sadece onun parmak izini okutabilir ve evcil hayvanınız ile tuş kilidini açabilirsiniz :)

İşte iPhone'un parmak izi okuyucusunun sınırlarını zorlayan o video

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

   ıphon hakkında bir bu kadar dengesiz saçma sapan bir haber yapılmadıydı şimdi tam oldu .amerikan özentileri yıllardır aynı malı yeniymiş gibi fahiş fiyata önümüze sürüyorlar teknolojiden anlamayan kekliklerde hemen atlıyor .:))))

   Misafir 25 Kasım 2016 00:00 Cuma (0) (0)
  • iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

   Wow yok artık kirpinin bile parmağını okuyorsa bizimkini haydi haydiye okur kesinlik iphone almalıyız(!) Kirpinin parmak izini okuyamayan ama benim parmak izimi okuyabilen Huawei P9 Lite aldım pişmanım oksa ki alırken sordum satış danışmanına kirpilerin de parmağını okuyor mu diye... :))))

   Misafir 22 Kasım 2016 22:51 Salı (3) (1)
  • iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

   Hakikaten okusa ne olcak bu elmacilar yanlarinda kirpiylemi dolasacak hic gulecegim yoktu

   Misafir 22 Kasım 2016 21:53 Salı (5) (1)
  • iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

   Kirpi parmak izi insan parmak izi kadar karmaşık değil ki marifet gibi göstermişsiniz ama?

   Misafir 22 Kasım 2016 20:37 Salı (2) (0)
  • iPhone, kirpinin parmak izini bile okuyor!

   Parmak izi 5S ile hayatımıza girmedi mağrada yaşamıyorum sanırım o yüzden :)

   Misafir 22 Kasım 2016 20:36 Salı (1) (1)
  Yorumları Göster