iPhone X ekranı soğuk havalarda donabilir

Apple'ın son model akıllı telefonuiPhone X ekranı soğuk havalarda donuyor. Ancak merak etmeyin, Apple'ın bir çözümü var!

Phone X, dünya genelinde bir haftadır kullanılıyor ve bu da kullanıcıların tüm özelliklerini denemek için bol zamana sahip olduğu anlamına geliyor. Yeni telefonun dikkat çekici özelliği tasarımı ve dikey çift kamerası.

Şimdiye kadar, gelen tek iPhone X sorunu Apple'ın kullanıcıları uyardığı potansiyel OLED yanması ve soğuk havalarda kullanıldığında ekran sorunları oldu. Bir kullanıcı sadece soğuk havalarda ekranın tepkisizleştiğini keşfetti. Ancak Apple, bir yazılım düzeltme yoluyla sorunu çözeceğini söyleyerek bu soruna hızlı yanıt verdi.

1510323889_iphone-x-1-1-2-1-1.jpg

Kullanıcı, “Dışarı çıkınca iPhone X ekranımın çok tepkisizleştiğini fark ettim. Soğuk havada donması kelimenin tam anlamıyla 2 saniye sürüyor ve ekranım çok tepkisiz bir şekilde duruyor. Web sitelerinde gezinmeyi deniyorum ve parmağımı kaydetmiyor. Çok dikkat çekici.” Dedi.

Bazı kullanıcılar da aynı sorundan şikayet etti. Bunun üzerine Apple, Loop adlı kullanıcıya yanıt olarak bir yazılım düzeltmesinin işe yaradığını söyleyerek konuyla ilgili bir yorum yayınladı.

Apple, “Soğuk bir çevrede hızlı bir değişiklik yaptıktan sonra iPhone X ekranının dokunmaya geçici olarak tepkisiz kalacağı durumların farkındayız. Birkaç saniye sonra ekran yine tamamen duyarlı hale gelecektir. Bu, gelecek bir yazılım güncellemesinde ele alınacaktır.” Dedi.

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone X ekranı soğuk havalarda donabilir

   Apple çamur atmaktan başka birşey yapmıyor. Zaten soğuk veya sıcak havalarda kapanıyor çalışmıyor o hurda. Neymiş ekran çalışmazmış.

   Misafir 11 Kasım 2017 18:21 Cumartesi (0) (0)
  • iPhone X ekranı soğuk havalarda donabilir

   Geçenlerde de yanabilir diyorlardı. Yanar donar ıphone :)

   Misafir 10 Kasım 2017 20:20 Cuma (2) (0)
  • iPhone X ekranı soğuk havalarda donabilir

   iphone fanları kablosuz dolaşmıyordu şimdi birde kalorifer peteği taksınlar sırtlarına övünsünler petekli iphone x imiz var diye

   Misafir 10 Kasım 2017 20:02 Cuma (4) (1)