iPhone X sahipleri için muhteşem uygulama!

Notcho isimli uygulama iPhone X sahiplerinin derdine derman oluyor. Notcho ile iPhone X'in çentiğini gizleyebilirsiniz.

iPhone X'in çerçevesiz ekrana sahip olması için elinden geleni yapan Apple, bu çaba uğranda bazı şeylerden fedakarlık yapmak zorunda kalmıştı. Bu fedakarlık ise herkesin bildiği ve bazı kesimin hoşuna gitmeyen notch yani çentikti. Sensörler, TrueDepth kamera ve ahize için olması gereken çentiği bugün gizleyen Notcho isimli uygulama App Store'daki yerini aldı.

Notcho, kapalı bir işletim sistemi olmasından dolayı iOS'e direkt olarak müdahale edemiyor. Bunun yerine Notcho, kullanmak istediğiniz duvar kağıdını, iPhone X'in çentiği için yeniden tasarlıyor

Notcho uygulamasına duvar kağıdınızı aktardığınız zaman; uygulama otomatik olarak görseli üst bölümüne yani çentiğin olduğu yere oval ve siyah bir çerçeve ekliyor. Bu sayede iPhone X'te duvar kağıdı ile çentik gizlenmiş oluyor.

1510225551_notcho.jpg

17 MB büyüklüğündeki Notcho, App Store'da ücretsiz olarak yer alıyor. Eğer çentikten sıkıldıysanız ve gizlemek istiyorsanız aşağıdaki linkten Notcho uygulamasını indirebilirsiniz.

Notcho uygulamasını indirmek için tıklayın

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone X sahipleri için muhteşem uygulama!

   Koskoca Apple, hem de en iyi tasarıma sahip ürünleri çıkaran Apple çentiksiz telefon yapamıyor ve ben bunu bir uygulamayla gizlemeye çalışıyorum. Niye ben? Apple çentiksiz telefon yapmayı öğrenene kadar İPhone 7 Plus’ımdan şaşmayacağım.

   Misafir 09 Kasım 2017 18:47 Perşembe (1) (0)
  • iPhone X sahipleri için muhteşem uygulama!

   iphone 7 plus tanda şaşabilirsin. Buyur gel Note 8 seni bekliyor :)

   Misafir 10 Kasım 2017 11:12 Cuma
  • iPhone X sahipleri için muhteşem uygulama!

   Samsung’un her seferinde donmasından nasibimi aldım da Apple’a geçtim. Şükür kafam rahat şimdi. 8 Plus’a geçerdim ama 7 Plusla aynı, geçtiğime değmeyecek. Üstelik ben rose gold hastasıyım ama 8 Plusta rose gold rengi yok maalesef.

   Misafir 10 Kasım 2017 17:19 Cuma