iPhone'a FM Radyo özelliği gelebilir!

iPhone'da yer alan, ancak kullanıma sunulmayan FM Radyo özelliği Federal İletişim Komisyonu'nun emri üzerine aktif hale gelebilir!

Piyasada bulunan akıllı telefonların çoğunda FM Radyo için çip olduğunu ancak üreticilerin bu çipi aktif etmediğini biliyor muydunuz? Çünkü telefon üreticileri bu çipi aktif etmeyerek, kullanıcıları çevrimiçi müzik servislerine yönlendiriyordu. Ancak Federal İletişim Komisyonu bu duruma iPhone'da bir son vermek için kolları sıvadı.

Federal İletişim Komisyonu, Apple'dan; iPhone'da yer alan FM Radyo çipini aktif etmesini istedi. Önümüzdeki süreçte sunulacak olan güncellemeler ile aktif edilmesini isteyen FCC, bu isteği için çok haklı bir sebep de gösteriyor.

FCC'ye göre; doğal afetler sırasında baz istasyonlarının hasar görmesi veya çok fazla yoğunluktan dolayı kullanılmaması durumda, FM Radyo eski teknoloji olmasına rağmen hala güvenli bir iletişim aracı oluyor.

1506663987_best-radio-apps-for-iphone-and-ipad.jpg

Doğal afetlerin açtığı yaraları sarmak için bağışlar toplayan Apple'ın, FCC'nin mantıklı isteğini kabul edip etmeyeceği bilinmiyor. Apple'ın hali hazırda Beats 1 Radio özelliği Müzik uygulamasında yer alıyor. Ancak Beats 1 Radio sadece internet üzerinden kullanılıyor. Apple, ücretli olarak sunduğu bu hizmeti ücretsiz olan FM Radyo özelliği ile değiştirip değiştirmeyeceği meçhul.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • iPhone'a FM Radyo özelliği gelebilir!

   Ayfon x satar ayfoncu değilim ama iyi satacak

   Misafir 29 Eylül 2017 13:11 Cuma (0) (0)
  • iPhone'a FM Radyo özelliği gelebilir!

   s8 plus kullanıyorum RADYO yok. çok saçma. spotfy de kullanırım radyomu da dinlerim. versenize özelliğimizi !

   Misafir 29 Eylül 2017 12:33 Cuma (0) (0)
  • iPhone'a FM Radyo özelliği gelebilir!

   Apple bu durum için bir açıklama yaptı bile. Siz nasıl takip ediyorsunuz bu işi anlamadım. http://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/appledan-milyonlarca-iphone-kullanicisini-ilgilendiren-cagriya-yanit,c8-Shihf20SYbQspAUJmug

   Misafir 29 Eylül 2017 12:25 Cuma (0) (0)
  • iPhone'a FM Radyo özelliği gelebilir!

   Millet telefonlara verdiği özellikler ile aya çıkacak, bunlar eski özellikleri büyük yenilik diye gıdım gıdım şimdi veriyorlar, tabi isheep çok olunca normal geliyor satış rakamları.

   Misafir 29 Eylül 2017 11:27 Cuma (0) (0)