İstanbul'un en çapkın ilçeleri açıklandı!

Sosyal medya platformu olan ve tanışma uygulaması Happn, İstanbul'un en çapkın ilçelerini açıkladı. Bakalım araştırmalara göre hangi ilçe daha çapkın?

Gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişileri bulmanızı sağlayan tanışma uygulaması Happn, kullanıcılarının İstanbul’da en çok hangi ilçe ve caddelerde tanıştığını araştırdı. Şehri bölgelere ayırarak inceleyen uygulamanın verileri, İstanbul’un online tanışma haritasını ortaya çıkardı. Veriler incelenirken, Happn ile “Crush” olan, yani karşılıklı olarak birbirlerini beğenen kullanıcıların rakamları göz önüne alındı. 

Buna göre Happn kullanıcıları, en çok Tarihi Yarımada’nın bağlı olduğu Fatih Semti’nde “crush” olup birbirleriyle tanışıyor. Dolayısıyla her gün hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken ilçe, yollarının kesiştiği kişilerle tanışmak isteyenler için ideal bir seçenek konumunda. Diğer yandan Fatih’i Tarihi Yarımada’yı diğer semtlere bağlayan Vatan Caddesi ve Macar Kardeşler Caddeleri de en çok “crush” olunan noktalar arasında yer alıyor.  

KADIKÖY’DE BAĞDAT CADDESİ, ÜSKÜDAR’DA PAŞALİMANI

Tarihi Yarımada’nın ardından en popüler ikinci bölgeyi, Anadolu Yakası’nın sahil hattındaki üç komşu ilçesi oluşturuyor: Kadıköy, Üsküdar ve Maltepe. Bu bölgenin en çok ön plana çıkan caddeleri ise her daim İstanbul’un en popüler yerleri arasında yer alan Bağdat Caddesi ve Üsküdar’ın denize nazır, romantik Paşa Limanı Caddesi. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na ve Kadıköy’ün en çok sevilen eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan Osmanağa Mahallesi’ndeki caddeler de listenin üst sıralarında. 

1476433602_happn-message.png

İŞ DÜNYASI ŞİŞLİ-BEŞİKTAŞ HATTI’NDA TANIŞIYOR

Üçüncü sırada, Şişli-Beşiktaş hattındaki semtler ve caddeler yer alıyor Happn verilerine göre Barbaros Bulvarı, Büyükdere Caddesi gibi profesyonel hayatın merkezinde yer alan caddeler bu hattın en çok öne çıkan yerleri. 

ATATÜRK HAVALİMANI İLK SIRALARDA

En çok “crush” olunan bölgeler arasında dördüncü sıradaysa Bahçelievler – Yeşilköy hattındaki semt ve caddeler yer alıyor. Tahmin edilebileceği üzere bu bölgenin en popüler tanışma noktası, her gün on binlerce kişiyi ağırlayan İstanbul Atatürk Havalimanı.

Diğer yandan bu bilgi, Happn’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı başka bir araştırmanın sonuçlarını da doğruluyor. Söz konusu araştırma, Happn’ın Avrupa’da en çok kullanıldığı havalimanının Atatürk Havalimanı olduğunu ve burada her gün 500’ü aşkın Happn kullanıcısı birbirleriyle tanıştığını göstermişti.  

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • İstanbul'un en çapkın ilçeleri açıklandı!

   19:03 apple kullanıyorum hornet nedir bilmiyordum baktım inceledim fakat sen apple cılardan daha iyi biliyorsun demek. Kesin profilin bile vardır kendini zımbalayıyprsundur her akşam

   Misafir 15 Ekim 2016 12:01 Cumartesi (0) (0)
  • İstanbul'un en çapkın ilçeleri açıklandı!

   Applecılar hornet kullanır ;)

   Misafir 14 Ekim 2016 19:03 Cuma (0) (2)
  • İstanbul'un en çapkın ilçeleri açıklandı!

   Hap kullanmaya gerek yok gardaş hoşlandıysan yanaş

   Misafir 14 Ekim 2016 13:01 Cuma (0) (0)