NBA Playgrounds inceleme

NBA JAM’e hasret kalanlar için büyük bir sürpriz olan NBA Playgrounds, bakalım beklentileri karşılayabiliyor mu?

Klasik basketbol formatının dışında eğlenceli yapısı ile ön plana çıkan NBA JAM serisi, uzun bir süredir oyunseverlerin karşısına çıkmıyor. NBA JAM hasretini dindirmek için geçtiğimiz ay NBA Playgrounds oyunu duyurulmuştu. PS4, XO, Switch ve PC için çıkışını gerçekleştiren NBA Playgrounds, birçok eksisine rağmen NBA JAM hayranlarından tam not almayı başardı. 

NBA Playgrounds inceleme

NBA Playgrounds’ta NBA JAM ve Street’te olduğu gibi 2’ye 2 maç yapıyoruz. Bu maçlar basketbol sahası yerine farklı ülkelerin sokaklarında geçiyor. Seçtiğiniz her iki oyuncuyu da kontrol edebiliyorsunuz. 

Oyunun kontrolleri ilk başta çok kolay görünse de iş şut atmaya geldiğinde baya zorlanacaksınız. Özellikle NBA JAM havasında atayım basket olsun diyorsanız maalesef yanlış yerdesiniz. NBA Playgrounds’ın şut mekanizması biraz farklı çalışıyor. Ben bunu NBA JAM ile NBA 2K arasında sıkışmış bir yapı olarak adlandırıyorum. 

1494927098_nba-playgrounds-inceleme-3.jpg

NBA Playgrounds’ta her oyuncunun şutu çıkarma süreleri farklı. Örneğin LeBron James ile şut atmak için; şut tuşuna 1 ila 2.5 saniye arasında basarken, Stephen Curry’de bu süre 1 ila 1.25 saniye arasına düşüyor. Eğer basket atmak istiyorsanız şutu tam zamanında çıkarmanız gerekiyor. Bu yapıya alışmak biraz zaman alıyor. Bu yüzden ilk başta sürekli oyuncu değiştirmeyin ve en iyi ikilinizi belirleyin ve bu ikiliyi uzun süre değiştirmeyin.

Size tavsiyem ikili belirlerken bir tane blok özelliği yüksek olan oyuncu bir tane de 3 sayı atış kabiliyeti yüksek oyuncu alın ve dış şutlara yönelin. Smaç basmak istiyorsanız az önce belirttiğim zamanlamaya biraz daha özen göstermeniz gerekiyor.

    YORUMLAR

    1000 - karakter kaldı.
    Yorumu gönder