Olay telefonun yöneticileri bir bir istifa ediyor!

Tanıtıldığında özellikleri ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken Essential Phone'un bir yöneticisi daha istifa etti.

Android'in kurucusu Andy Rubin'in Essential’in başını çekmesini umut eden tüm hayranlara yönelik kötü haberlerimiz var. İlk ürününün başarılı bir şekilde ortaya çıkmasının ardından, Essential Phone’u mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmek yerine, şirket çıkışı geciktirmeye devam etti. 

Ardından üst düzey yöneticiler görevinden ayrılmaya başladı. Oysa ki, Andy Rubin tarafından pazardaki en çekici Android ve iOS cihazlarından bazılarıyla rekabet edebilecek müthiş bir ekip oluşturmak için seçilmişlerdi. 

1501231795_essential.jpg
Essential, aybaşında pazarlama sorumlusu olan Brian Wallace'ı kaybetti. Kısa süre sonra iletişim şefi Andy Fouche de şirketten ayrıldı. Bugün, UX Genel Müdürü Liron Damir, Google'a katılmak için Essential'dan ayrıldığını açıkladı. Eski webOS ve Pebble tasarım lideri olan Damir, Google Home bölümünün başında olacak ve tasarım ekibinin pazarda piyasaya sürülecek herhangi bir ürünün sorumluluğunu üstlenecek. 

Essential geçen hafta akıllı telefonunu nihayet önümüzdeki haftalarda başlatacağını açıkladı. 

  Yazar: Ayşe Aydoğmuş Teknolojiye dair her şey.

  YORUMLAR

  1000 - karakter kaldı.
  Yorumu gönder

  • Olay telefonun yöneticileri bir bir istifa ediyor!

   Baktılar laftan öteye geçemiyor, en iyisi ayrılmak diye düşündüler belli ki.. Galaxy S8'in piyasaya çıkması ile ve yeni Android telefonların konsept tanıtımları ile bomba gibi geleceğinin netleşmesiyle, essential Phone çok geç kalmış olacak. Özellikle iPhone 8 beklendiği gibi tam cam ekran ile de gelirse essential'i kimse iplemez. Haliyle üst düzey yöneticilerde bu gerçeği gördüler. Hızlı davranmadıklarının cezasını çekiyorlar şimdi.

   Misafir 29 Temmuz 2017 10:29 Cumartesi (1) (2)
  • Olay telefonun yöneticileri bir bir istifa ediyor!

   Andy rubin güzel bir cihaz yaptı ama yöneticileri satılmış olunca tek başına kaldı bence samsungla ortak çalışsın Andy Rubin google de aynı apple gibi karşısında rakip istemiyor

   Misafir 28 Temmuz 2017 20:40 Cuma (1) (0)
  • Olay telefonun yöneticileri bir bir istifa ediyor!

   Bence kendilerine dişli bir rakip çıkmasını istemeyen sektörün liderleri her zamanki taktiklerini uygulamakta. Ya satın al, ya da içini boşalt. Böylece rakip olmasını engelle...

   Misafir 28 Temmuz 2017 12:39 Cuma (3) (0)